Як підібрати теплове реле.

Теплові реле широко застосовуються в промисловості і в побуті, здійснюючи захист електродвигунів в багатьох технічних пристроях. Принцип дії таких реле заснований на властивості біметалів змінювати свою форму при нагріванні, розриваючи електричний ланцюг. Вибір теплового реле в чому визначається його призначенням і конкретними особливостями електрообладнання, що підлягає захисту.
Інструкція
1
Вибираючи конкретний пристрій, виходите з того, що одна з основних вимог до теплових реле - відповідність їх номінального струму току обладнання, що підлягає захисту. Крім того, теплові реле нерідко самі вимагають захисту від короткого замикання, для чого в схеми підключення реле слід включати запобіжники.
2
Усвідомте для себе межі застосування теплових реле , щоб грамотно вибрати тип захисту. Якщо в захищається системі можливі аварійні режими роботи електродвигуна, не пов'язані з підвищенням споживаного струму, то використання теплового реле не дасть необхідного захисного ефекту. Для таких випадків в обмотку статора двигуна вбудовується спеціальна тепловий захист.
3
Якщо ж до теплового захисту обладнання не пред'являється спеціальних вимог, теплове реле вибирайте з урахуванням того, що максимальний струм робочого режиму реле не повинен бути нижче номінального струму захищається обладнання. Інший критерій вибору - струм установки реле повинен трохи перевищувати номінал двигуна (в межах 5%).
4
Також зверніть увагу на те, що підбирається теплове реле має забезпечувати більший запас для регулювання струму установки реле в бік зменшення і збільшення. У самому ідеальному варіанті запас для регулювання повинен бути дуже великим, що зробить захист більш надійною і керованою. На настановної шкалою реле зверніть увагу на наявність одного-двох значень в обидві сторони від положення рукоятки, відповідного першій установці.
5
При виборі теплових реле для захисту асинхронних електродвигунів від перевантажень, здатних виникнути при обриві однієї з фаз, використовуйте реле типу РТТ або ГТВ. Такі прилади можуть вбудовуватися безпосередньо в магнітні пускачі, захищаючи двигун від заклинювання ротора і затягнутого пуску.
6
Вибираючи конкретну модель, орієнтуйтеся також на наявність вбудованого індикатора, що показує стан теплового реле зараз.