Як розібрати зубну щітку.

Деякі електричні зубні щітки позиціонуються виробниками як одноразові. Через три місяці використання їх рекомендується міняти на нові. Але чи може ощадливий домашній майстер знайти застосування для старої щітки?
Інструкція
1
Відкрутіть круглу кришку, розташовану в нижній частині щітки. З неї випаде батарейка. Після трьох місяців використання вона виявиться, зрозуміло, майже розцяцькованої, але її заряду цілком вистачить для роботи протягом деякого періоду малопотребляющей навантаження. Спробуйте підключити її, дотримуючись полярності, наприклад, до електронних годинах з рідкокристалічним індикатором, або до саморобного світлодіодні ліхтарі з перетворювачем типу Joule Thief. У кожному разі розташовуйте батарейку не всередині навантаження, а зовні: незважаючи на те, що щітка зсередини герметизирована, до кінця терміну експлуатації герметизація порушується, і у батарейки з'являються перші ознаки корозії.
2
Після цього витягніть пластмасову раму з двигуном. Для цього вам знадобляться мініатюрні плоскогубці. Кусачки не підійдуть. Розчепити дві засувки, якими рама кріпиться до корпусу щітки, після чого витягніть її на себе.
3
На рамі ви виявите найпростіший перекидний вимикач і двигун. Відокремте їх один від одного. Якщо вони мокрі, протріть їх насухо, а потім просушіть.
4
Якщо ви вирішили подарувати своїй дитині саморобний електрокорнструктор, вимикач і двигун виявляться вельми до речі. Перший постачите діелектричними штовхачами будь-якої конструкції. Потім встановіть ці деталі на підставки, на них же розмістите і затискачі для підключення до інших кіл. Залишилося підключити паралельно двигуну двуханодний стабилитрон на 10 вольт (або його аналог з двох стабілітронів, з'єднаних послідовно катодом до катода). Це необхідно для захисту дитячих пальчиків від сплесків самоіндукції. Пам'ятайте, що розрахований такий двигун на напругу в 1,5 В.
5
Залишилося знайти застосування для самої щітки. Згадайте, наскільки часто домашньому майстру доводиться мити вироби з пластмаси. Зубна щітка, більш непридатна для використання за прямим призначенням, для очищення пластмаси годиться якнайкраще. Спільно з нею застосовуйте будь-який засіб для миття посуду - але в зовсім невеликій кількості. Зрозуміло, корпусу електронної апаратури так можна чистити тільки окремо від вмісту, а перед складанням необхідно ретельно просушувати.
Промисловість може запропонувати дуже широкий асортимент різноманітних щіток для чистки поверхонь і прибирання сміття. Більшість екземплярів відрізняються високою якістю, довговічністю. А от як бути, коли в господарстві знадобилася одноразова щітка для чищення сантехнічних приладів або для підготовки стін під шпаклівку, а то і для змітання стружки з токарного верстата? У справу вступає саморобна щітка-смётка з підручних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - Пластикові пляшки об'ємом 1,5 л (1-3 шт.)
  • - Дерев'яний брусок (рейка) довжиною близько 30 см, перетином 10х20 мм
  • - Ніж, ножиці , крупний напилок, наждачний папір
  • - Дрель, свердло діаметром 3 мм
  • - Пристрій для установки пластикових заклепок
  • - Лещата
Інструкція
1
Візьміть використану пластикову пляшку і виріжте ножицями її центральну частину так, щоб залишився пластиковий циліндр. Для посилення обсягу «ворсинок» можна взяти 2-3 пляшки ємністю 1,5 л, але використовувати більше число не рекомендується.
2
Одержаний циліндр розріжте по утворюючим на дві рівні частини. Зручно користуватися при розрізуванні технологічними швами на поверхні пляшки, тому спеціальна розмітка не буде потрібно. У підсумку ви отримали дві пластини полуціліндріческой форми. Для виготовлення щітки-смёткі буде потрібно від однієї до чотирьох таких пластикових заготовки.
3
Ручку виготовте зі шматка дерев'яної рейки або планки. Форма ручки повинна бути зручною для утримання в руці (ергономічною), але не надто витонченої, оскільки до створення твору мистецтва ми не прагнемо. Для більш щільного кріплення робочої частини з кінця ручки зніміть фаску. Уздовж кромок для зміцнення блоку з «щетинок» просвердлите чотири наскрізних отвори діаметром 3 мм на відстані 5 см один від одного.
4
Переходимо до кріплення блоку «щетинок» до ручки. Обіжміть складені пластинки разом зі вставленої ручкою в слюсарних лещатах. За допомогою вижигателя або нагрітого на відкритому полум'ї цвяха проплавьте в заготовках отвори під заклепки. Отвори проробляються навпроти кожного з отворів в ручці (прозорий пластик дозволяє їх добре бачити).
5
Закріпіть робочий блок «щетинок» на ручці пластиковими заклепками або гвинтами. Переважніше пластикові заклепки - вони, наприклад, не дозволять щітці дряпати поверхню сантехніки при користуванні щіткою. Вийміть щітку з лещат.
6
Приступайте до формування «щетинок». Скруглите передній край блоку пластинок. Великими ножицями надріжте отримані заготовки перпендикулярно зігнутим кромок. Глибина надрізів може бути різною - до 3 см, крок між «щетинками» - 5 мм. Врахуйте, що чим більше крок, тим менша ймовірність відламування «щетинок» в ході роботи. Маленький крок додасть щітці «пухнастість». Можете комбінувати глибину надрізу і крок, це додасть щітці-смётке унікальні властивості.
Зверніть увагу
Після зносу робочого блоку зріжте пластикові заклепки гострим ножем, видаліть старий робочий блок і замініть його новим блоком «щетинок».
Корисна порада
Область застосування щітки: - мити унітазів, тазів, каструль; - догляд за автомобілем (чистка коліс, прибирання гаража); - чистка забрудненого кахлю.