Як зробити саморобний генератор. Як зробити вертикальний генератор своїми руками.

Для забезпечення енергією заміського будинку або дачі цілком може підійти саморобний генератор , що використовує енергію вітру. Конструктивно він являє собою колесо з лопатями, редуктором, генератор ом на щоглі, акумуляторною батареєю і інвертором. Зібравши необхідні матеріали, приступайте до збірки конструкції.
Вам знадобиться
 • - генератор 12В;
 • - ротор 1.5 м;
 • - акумулятор 12В;
 • - металеве відро або бочка з нержавійки або алюмінію;
 • - реле;
 • - вимикач (кнопка) 12В;
 • - вольтметр;
 • - щогла висотою від 1 до 10 м.;
 • - дроти;
 • - болти;
 • - набір гайкових ключів;
 • - дриль зі свердлами;
 • - викрутка;
 • - кусачки.
Інструкція
1
Ознайомтеся з принципом роботи вітро генератор а. При впливі потоків повітря на лопаті утворюється енергія обертання, передана через ротор на мультиплікатор. Останній обертає електричний генератор . Вітряні двигуни можуть працювати по одному або в комплексі (групами).
2
Оберіть тип генератор а (вертикальний або горизонтальний). Більш простий в установці вертикальний вітро генератор , він має більш високу ефективність і легше піддається балансуванню.
3
Перед виготовленням вітро генератор а продумайте, яка буде його конструкція. Якщо є можливість, використовуйте в якості зразка готову конструкцію, відтворивши її основні параметри.
4
Підберіть відповідні акумулятори. Краще зупинити вибір на герметичних, спеціально створених для потреб альтернативної енергетики. Термін служби таких акумуляторів - близько 10 років, що дозволить окупити їх вартість швидше, в порівнянні зі звичайними автомобільними.
5
Підготуйте триточковий бетонний фундамент для установки щогли генератор а, враховуючи при цьому кліматичні умови та особливості грунту. Приблизно через тиждень після заливки бетону встановіть щоглу. Бажано передбачити систему розтяжок, що підвищить стійкість конструкції.
6
Зробіть ротор з шківом, який буде передавати рух. Діаметр ротора підберіть, виходячи із середньорічної швидкості вітру в даній місцевості.
7
Зі старої металевої бочки виготовте чотири лопаті, вирізавши їх ножицями по металу або «болгаркою» і відігнувши в сторони. Прикріпіть перероблену таким чином бочку до генератор у болтами. Швидкість обертання вітро генератор а буде здаватися вигином лопатей, який слід підібрати дослідним шляхом.
8
Приєднайте до генератор у дроти і зберіть конструкцію. Прикріпіть генератор до щогли. З'єднайте в ланцюг генератор , підключіть акумулятор. Підключіть навантаження за допомогою дротів. Зібраний таким чином генератор дозволить практично повністю забезпечити енергією невеликий заміський будинок.
Дуже часто виникають ситуації, коли терміново необхідно електрику, оскільки в телефоні, камері, ліхтарику або будь-якому іншому пристрої села батарейка. А проблема якраз у тому, що заміна батарейок в даних умовах просто неможлива, і доводиться проявляти фантазію і вправність.
Вам знадобиться
 • Фольга, 3 склянки, 4 дроту в обмотці, вода, сіль, ізолента або скотч, посудина великого обсягу, мідна або цинкова пластина, земля і соляний розчин, яблучний оцет, 10 шматочків фільтрованого паперу, 10 шматочків з алюмінієвої фольги.
Інструкція
1
Насправді, є безліч способів того, як зробити найпростішу батарейку своїми руками з різних підручних засобів, залежно від того, де ви знаходитесь. Змайструвати батарейку можна, використовуючи такі предмети: фольгу, 3 склянки, 4 дроту в обмотці, воду, сіль, ізоляційну стрічку або скотч. Візьміть мідні дроти і на кожному по черзі оголити кінці.
2
Далі фольгою обмотайте на трьох з них по одному кінця. За допомогою скотча приєднаєте кожен дріт до окремого склянці. Якщо все готово, залийте в склянки підсолену воду і підключіть два кінця саморобної батарейки , наприклад, до будильника. Дивно, але він запрацює.
3
Якщо необхідність в батарейках з'явилася у вас в поході або просто в подорожі, скористайтеся наступним, схожим на попередній, методом. Візьміть який-небудь посудину великого обсягу (підійде навіть діряве відро або простий поліетиленовий пакет), мідну або цинкову пластину (якщо немає - скористайтеся дротом), землю і соляний розчин.
4
Далі все просто. Засипте в судини землю, вставте туди електроди, полийте, і ви побачите, як на кінцях електродів виникне невелика напруга. Його цілком вистачить для підзарядки телефону або ліхтарика.
5
Ще один варіант - батарейка з монети. Для цього в склянці змішайте трохи солі з яблучним оцтом. Потім наріжте десять шматочків фільтрованої (або інший) паперу розміром з монетку. Також нарвіть десять шматочків з алюмінієвої фольги приблизного такого ж розміру. У приготовленої раніше суміші з солі та оцту вимочіть шматочки паперу.
6
Тепер приступайте до створення батарейки . Для цього покладіть спочатку шматочок фольги, поверх нього - шматочок паперу, зверху - монетку. Повторюйте ці дії, поки не викладіть всю паперу і фольгу з монетками в одну стопку. Залиште батарейку на 10-15 хвилин, щоб вона зарядилася.
7
Тепер за допомогою дроту негативний контакт підключіть до нижнього шару батарейки (це буде фольга), а позитивний - до верхньої монеті. Якщо ви все зробили правильно, батарейка буде працювати.