Як з'єднати оптоволоконний кабель.

Оптоволоконний кабель являє собою пластикову або скляну нитку, всередині якої переноситься світло. Використовується він для передачі на великі відстані цифрової інформації з високою швидкістю. Для того щоб з'єднати оптоволокна з обладнанням, необхідно вдатися до спеціальних методів.
Вам знадобиться
  • - сплайс;
  • - безворсової серветка;
  • - спирт;
  • - сколювач;
  • - спеціальний зварювальний апарат;
  • - оптичний тестер.
Інструкція
1
Для механічного з'єднання знадобиться сплайс, в корпус якого вводяться через канали сколені кінці оптичних волокон. Перш за все, їх необхідно очистити і знежирити. Оболонку зніміть стрипер буферного шару. Змочіть безворсову серветку спиртом і знежирте нею кінці волокон. Потім сколіть торець волокна під кутом 90 ° за допомогою спеціального інструменту - сколювача.
2
Готові кінці введіть через бічні канали Сплайс з різних сторін в камеру, яка заповнена іммерсійним гелем. Вводите волокна до взаємного контакту. Кришка Сплайс після закриття надійно скріпить місце з'єднання. Встановіть зібраний сплайс на сплайс-пластину кросу або муфти разом з технологічним запасом волокна. Перевірте якість з'єднання за допомогою рефлектометра або оптичного тестера.
3
Ще один метод з'єднання оптичних волокон - зварювання. Для неї вам знадобиться спеціальний апарат, який містить в собі мікроскоп, затискачі, дугове зварювання, мікропроцесор і термоусадочну камеру. Приготуйте кінці волокон до зварювання аналогічно тому, як готували їх до механічного з'єднанню, знявши з них оболонку. На один кінець надіньте термоусадочну гільзу, яка дозволить захистити місця зварювання. Потім, як зазначено в першому кроці, зробіть знежирення і скол кінців.
4
Покладіть волокна в зварювальний апарат, в якому вони вирівняються. Автоматичний апарат юстуються волокна, оцінить скол і, отримавши підтвердження від оператора, справить зварювання. Якщо апарат не володіє такими функціями, ці операції потрібно зробити вручну. Оцініть якість зварювання оптичним рефлектометром. Даний прилад дозволить виявити ступінь загасання і неоднорідності. Посуньте захисну гільзу на місце зварювання і на хвилину встановіть в термоусадочну піч. Коли гільза охолоне, помістіть її в захисну сплайс-пластину кросу або муфти разом з технологічним запасом волокна.