Як домогтися виборчої активності молоді.

Найбільшу активність на виборах проявляють зазвичай люди двох вікових категорій - літні і ті, хто йде голосувати вперше. Перший звикли до цієї процедури, другим це ще цікаво. Далеко не кожна молода людина йде голосувати наступного разу. При цьому гасла про громадянський обов'язок, права й обов'язки мають найчастіше прямо протилежний результат. Молоді виборці відгукуються на менш традиційні форми роботи.
Вам знадобиться
  • - нормативно-правові акти з питань, що стосуються виборів;
  • - приміщення для клубу;
  • - комп'ютер з Інтернетом;
  • - номер стільникового телефону.
Інструкція
1
Створіть школу правової грамотності. Це можна зробити в вузах і коледжах. Запросіть туди голови територіальної виборчої комісії, щоб він розповів про права та обов'язки молодих виборців. Якщо у виборному органі місцевого самоврядування є молоді депутати, попросіть їх брати участь в роботі школи. Вони можуть розповісти, чому пішли на вибори, які проблеми молоді збираються вирішувати через органи місцевого самоврядування. Спеціального приміщення для такої школи не потрібно, це може бути актовий зал університету, читальний зал бібліотеки і т. П. Проводите заняття не тільки з виборчого права, а й з інших питань.
2
Організуйте «Клуб молодого виборця». Він може працювати в будь-який досить великої аудиторії навчального закладу. Можна його створити і в читальному залі бібліотеки, і в територіальній виборчій комісії. Домовтеся про час з власниками приміщення. Клуб можна відповідним чином оформити, зробивши стенди по виборній тематиці. Але можна обійтися і комп'ютерними презентаціями. Засідання можуть проходити у формі обговорень літератури з даної тематики, політичних дебатів, ділових ігор. Можна запрошувати на засідання керівників місцевих відділень політичних партій, приділяючи особливу увагу тим, у яких є молодіжні відділення.
3
Проведіть кілька ділових ігор не тільки з членами «Клубу молодих виборців», а й з усіма бажаючими. Це можна зробити навіть в школах, організувавши вибори в шкільний парламент або Рада старшокласників. Учасники гри організують політичні партії, при цьому зовсім не обов'язково ті ж самі, які є в реальному житті. Кожна партія розробляє свою програму. Виберіть за жеребом або сформуйте за бажанням виборчу комісію. Познайомте учасників з правилами передвиборної агітації та голосування. Така гра може тривати декілька днів.
4
Заведіть на міському форумі або в міській локальній мережі теми, присвячені виборчому праву. Можна зробити і сторіночку типу «Питання - відповідь», де користувачі будуть задавати свої запитання, а грамотний в правовому відношенні людина на них відповідати. Ділову гру можна теж організувати в мережі.
5
Організуйте смс-вікторину з виборчого права. Придумайте цікаві та привабливі призи. Скласти питання можна попросити голови територіальної виборчої комісії або його заступника. Вони ж дадуть відповідь, з яким ви будете порівнювати відповіді учасників. Таку ж вікторину можна організувати і в ISQ.
6
Поясніть молодим виборцям, що вони й самі можуть висувати кандидатів до органів місцевого самоврядування та законодавчої влади. Знання про те, як це зробити, вони можуть отримати на заняттях в школі правових знань і в «Клубі молодого виборця».
Корисна порада
В день голосування не забудьте привітати тих, хто прийшов на вибори вперше. Подарунки можуть бути скромними, але отримати їх буде пріятно.Многіе юнаки не йдуть на вибори, побоюючись, що прямо з виборчої дільниці їх заберуть до військкомату. Поясніть, що якщо у людини є законним чином оформлена відстрочка - то йому нічого не загрожує. Необхідно провести роботу і з працівниками військкомату, пояснивши, що вибори ніякого відношення до військового призову не мають. Краще, якщо це зробить голова територіальної виборчої комісії або керівник відділу з молодіжної політики органів місцевого самоврядування.
Підвищення виборчої активності є актуальною проблемою напередодні виборів. Усі кандидати борються між собою за владу. Це можуть бути не тільки вибори глави держави, а й, наприклад, вибори лідера молодіжної організації. Не будьте пасивні, і вам неодмінно вдасться підвищити виборчу активність.
Інструкція
1
Поставте мету, зберіть необхідні документи і дочекайтеся підтвердження того, що ви є кандидатом в будь-яких виборах. Продумайте плани на майбутнє, будьте впевнені в своїх цілях і йдіть до них, незважаючи ні на що.
2
Підготуйтеся якомога ретельніше до виборчої компанії. Підвищення виборчої активності передбачає підтримку вас з боку людей. Почніть з проведення зборів, де сформулюйте конкретні завдання. Вам необхідно підвищити свій авторитет, при цьому не образивши і не принизивши суперників. Залишайтеся в очах людей сумлінним, виправдовуючи покладаються на вас надії.
3
Щоб ім'я було на слуху у виборців, проводите агітацію за допомогою листівок, випуску статей з пропонованою програмою. Активність виборців значно зростає, якщо вони співвідносять слова кандидата з чесністю і реальністю дій.
4
Чи не придумуйте того, що не зможете виконати після обрання вас лідером. Адекватність вчинків буде вам тільки на користь. Ви повинні вести себе так, щоб не викликати огиду або роздратування у виборців. Відгуки про вас повинні бути тільки позитивними.
5
В чесність виборів мають вірити всі учасники голосування. Обов'язково виконуйте передвиборні обіцянки, щоб надалі авторитет не падав і ставлення до вас не змінювалося в негативну сторону.
6
Прагніть, щоб молодь підвищувала свою активність, т.к. надія тільки на неї. Молодь є найбільшою за чисельністю групою людей, реально відноситься до життя. Направте дії і свою програму на поліпшення життя і стану саме молоді. Якщо вам вдасться переконати їх у своїй правоті, ніяких невдач на виборах ви не відчуєте.