Як перебирати на гітарі.

Основними способами гри на гітарі є бій і перебір. Бій підходить для партії ритм гітари, а вміння перебирати струни дозволяє грати красиві соло. Перед тим як навчаться цьому прийому, варто вирішити, чи хочете ви грати пальцями або використовувати медіатор.
Інструкція
1
Різниця ігри пальцями і медіатором полягає в ступені складності і звучанні. Як правило, перебирати пальцями зручніше і тому дещо легше, ніж медіатором. Але зате медіатор дозволяє витягти дзвінкий і довший і чіткий звук.Для гри медіатором важлива правильна постановка правої руки. Покладіть зап'ястя на деку над машинкою і затисніть медіатор між великим і вказівним пальцями. При переборі від шостої струни до першої, медіатор повинен стосуватися струни в напрямку зверху-вниз, а від першої до шостої - навпаки. Для того щоб вам було зручніше грати, використовуйте м'які тонкі медіатори, які будуть плавно ковзати по струнах і не чіплятися за них.
2
Постановка зап'ястя при грі пальцями така ж, що і при грі медіатором. Самі пальці розташовуються кожен на своїй струні. Великий зазвичай відповідає за шосту та п'яту, вказівний - за четверту, середній - за третю, безіменний - за другу, а мізинець - за першу струну. Для деяких мелодій, в яких не задіюється шоста, п'ята або перша струна, положення пальців може зміщуватися вниз або вгору відповідно. При грі великий палець б'є по струні в напрямку зверху - вниз, а решта - навпаки.
3
Після того, як ви звикнете до правильної постановки руки, можна починати перебирати струни. Все перебори поділяються на два типи: прості, в яких струни смикаються поспіль (наприклад, 6, (5), 4, 3, 2, 1, 2, 3, 4, (5) і т. Д.), І складні, в яких струни чергуються (наприклад, 5, 3, 2, 3, 1, 3, 2, 3). Різновидів простих і складних переборовши дуже багато. Вище було наведено два найбільш поширених з них.
4
Вчитися грати перебором краще, починаючи з простих вправ. Для цього смикайте відкриті струни по черзі в напрямку зверху-вниз і назад. Після того, як рух пальців дійде до автоматизму, і вони будуть рухатися незалежно один від одного, можна починати ставити акорди і переходити до складних переборам. Навчитися рухати пальцями незалежно один від одного (наприклад, щоб при русі безіменним пальцем мізинець залишався на місці) допоможе проста вправа. Покладіть долоню на стіл і по черзі відривайте від поверхні по одному пальцю, намагаючись утримати інші на місці. Спершу рухайтеся від великого пальця до мізинця, потім назад, потім чергуйте пальці. Приділяйте вправам якомога більше часу і тоді ви зможете навчитися перебирати на гітарі досить швидко.