Як зробити насосну станцію.

Якщо ви будуєте приватний будинок або заміську дачу, перед вами постане питання про його водопостачанні. Відсутність центрального водопроводу зовсім не означає, що вам доведеться носити воду з колодязя або струмка за допомогою відер з коромислом. Рішенням цієї проблеми стане пристрій власної насосної станції на вашій ділянці. В ідеалі про це слід подбати ще до зведення будівлі.
Вам знадобиться
  • - відцентровий насос;
  • - гідроакумулятор;
  • - водозабір із зворотним клапаном і сіткою;
  • - усмоктувальні магістралі;
  • - реле тиску;
  • - електромотор;
  • - стрілочний манометр.
Інструкція
1
При проектуванні будинку визначте місце майбутньої свердловини. Найкращим варіантом буде її знаходження в підвальному приміщенні будівлі або ж у цокольному. Це дасть можливість компактно встановити насосну станцію і захистити насосне обладнання і трубопроводи від замерзання.
2
Якщо ж ви задумали проведення домашнього водопроводу після зведення будинку, свердловину пробурити ближче до фундаменту. Це скоротить довжину трубопроводу, здешевить роботи з його ізоляції та облаштування скважіни.После буріння свердловини над поверхнею землі буде підноситися близько 1 м обсадної труби. Обкопали її на глибину, що залежить від параметрів промерзання грунту і рівня пролягання поверхневих вод. Це захистить трубу від промерзання.
3
прокопати траншею від свердловини до фундаменту будинку, забезпечивши невеликий ухил в напрямок свердловини. Для надійної роботи обладнання отвір у фундаменті розташуйте на висоті, що забезпечує проходження всмоктуючої магістралі без зламів і різких перепадів.
4
При глибині свердловини до 20 м встановіть автоматичну насосну станцію , що складається з гідрофора і глибинного насоса. Це може бути однотрубна (при глибині до 10 м) або двухтрубная ежекторна станція. У будь-якому випадку краще виберіть модель, що видає менше шума.Для установки насосної станції спорудити зварної легкий столик або цегляний постамент. Слідкуйте, щоб насосна станція не стикалася з фундаментом або стінами будинку. Це буде перешкоджати поширенню шуму від працюючого механізму за елементами будівлі.
5
Далі прокладете від станції до свердловини лінію всмоктуючої магістралі. Установку ежектора почніть з зворотного клапана. Дрібний гравій та великі піщинки будуть затримуватися сітчастим фільтром цього клапана, без якого насосна станція не працюватиме. Ущільните льоном та спеціальної ущільнювальної пастою всі з'єднання. Перевірте їх на герметичність.
6
Що залишився зайвим відрізок обсадної труби ображати. Встановіть оголовок відповідного діаметру. Для водозабору відміряйте вертикальний відрізок трубопроводу, що перевищує рівень води на 2 м. Підключіть трубу до муфтам ежектора.
7
Проведіть внутрішні роботи, які полягають у встановленні напірної магістралі. Для внутрішньої частини водопроводу використовуйте поліетиленові труби. Встановіть запірний вентиль для того, щоб можна було швидко перекрити, у разі необхідності, подачу води в будинок. У зручному місці на стіні встановіть самоочищається фільтр первинного очищення.
8
Прокладіть труби від насосної станції до муфтам відцентрового насоса. Перевіривши всі з'єднання, обережно опустіть ежектор у свердловину. Заповніть станцію водою. Проконтролюйте тиск в гидроаккумуляторе (1, 2 - 1, 5 атм.), Якщо воно нижче норми, підкачайте повітря.
9
Проведіть пробний запуск насосної станції. Для цього відкрийте вентилі і підключіть станцію до електромережі. При необхідності відрегулюйте тиск. Після успішного завершення пробного пуску відвід на свердловину в декількох місцях прихопіть зварюванням, обмотайте водостійким скотчем і заповніть торцеву частину відводу монтажною піною.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не запускайте порожню насосну станцію.