Як будувати з шпал. будівництво з шпал.

Дерево - традиційний матеріал для будівництва. Не варто витрачатися на дорогу деревину для господарських будівель, можна використовувати зручний будівельний матеріал - шпали . Вони не вимагають додаткової обробки перед роботою і значно дешевше іншої деревини.
Вам знадобиться
  • шпали соснові або просочені, шурупи, цеглу для кладки фундаменту, металеві скоби і болти, металеві штифти, сталева смуга, скловата, рівень, схил.
Інструкція
1
Підберіть шпали одного розміру. Розмітьте довжину шпал так, щоб вони в кожному ряду щільно прилягали один до одного в місцях стиків. Прокладіть гідроізоляційний шар між фундаментом і першим рядом. Укладіть плазом перший ряд шпал і закріпіть їх на фундаменті болтами на відстані 1 м один від одного. Зведіть стіни будинку з шпал, скріплюючи наступні ряди шпал між собою металевими скобами, а ряди між собою - металевими штифтами. Всі шпали укладайте плазом. Перевірте стики між рядів шпал. Межі другого ряду повинні замикатися з першим рядом, а всі наступні - бути з ним на одному рівні. Вирівнюйте шпали по внутрішній частині стіни за рівнем і схилу.
2
Скріплюйте кутові шпали через 3 ряди вінців металевими косинцями. Забезпечте збереження тепла в будові. Ущільните щілини між фундаментом і 1 поруч шпал клоччям або скловатою. Ущільните щілини між усіма рядами шпал. Прокладіть міцну сталеву смугу по діагоналі кожної з чотирьох стін для жорсткості конструкції. Для цього просвердлите на сталевій смузі (шириною 30 мм і товщиною 4 мм) отвори для шурупів. Розмітку отворів так, щоб вони припадали на середину шпали .
3
Проведіть внутрішню обробку стін. Обшийте шпали з внутрішньої сторони гідроізоляційним матеріалом, що не пропускає випаровування креозоту. Використовуйте для цього толь, поліетилен або кладочную сітку. Зашийте стіни з шпал дранкою і оштукатурьте або зашейте гіпсокартоном і зашпаклюйте. Дочекайтеся висихання стін і приступайте до їх фарбування або обклеювання шпалерами. Для зовнішнього оздоблення будівлі з шпал використовуйте вініловий або металевий сайдинг. Він приховає виступи стін, непривабливий колір матеріалу і дозволить вивітрюватися просочення.
Зверніть увагу
Для спорудження будинку не можна використовувати недавно просочені креозотом шпали. Не використовуйте шпали для внутрішніх перегородок будови.
Корисна порада
Використовуйте просочені шпали при будівництві господарських споруд і приміщень з короткотривалим перебуванням.