Як будувати приватний будинок.

Для того щоб людина відбулася, як говорить народна мудрість, він повинен побудувати будинок , посадити дерево і виростити сина. Якщо з останніми двома пунктами більшість людей в змозі впоратися, то споруда свого будинок а може стати дуже складною справою. Чи можна своїми силами побудувати приватний будинок і як це краще зробити?
Інструкція
1
Споруду будинок а почніть з складання плану. Зберіть всі виниклі у вас міркування щодо майбутньої споруди і здійсніть їх у папері. Накресліть схему будинок а своєї мрії. Проставте на кресленні розміри приміщень, врахуйте при цьому їх функціональність і зручність користування. Якщо ви є труднощі при складанні плану, зверніться до людини, яка знає толк в будівництві. На додаток до плану будинок а складіть перелік необхідних матеріалів, намагаючись врахувати всі деталі.
2
Підготуйте інструменти для будівництва. При виборі інструменти не намагайтеся економити, оскільки від його якості багато в чому залежатиме продуктивність будівельних робіт. Деякі види інструментів немає необхідності купувати, їх можна позичити або взяти в прокат.
3
Закупіть необхідні за проектом будівельні матеріали. Купівля та доставка матеріалів стане найбільш витратною частиною будівництва. Оскільки процес побудови будинок а займе якийсь час, забезпечте умови для зберігання матеріалів, які запобіжать їх псування, в іншому випадку будівельні матеріали можуть стати непридатними для справи.
4
На обраному для будівництва будинок а місці спорудити фундамент. Оптимальний варіант фундаменту для більшості видів грунту - 100 см завглибшки і близько 40 см шириною, що дозволить виробити зовнішню обробку фундаменту. Розмітьте контур будинок а, включіть в нього міжкімнатні перегородки (їх можна зробити більш дрібними і вузькими), після чого приступайте до риття котловану для фундаменту.
5
На дно котловану насипте близько 10 см піску і утрамбуйте його. Для армування фундаменту використовуйте будь-який наявний в наявності металобрухт. Головне - забезпечити міцність верхньої частини фундаменту. Потім залийте арматуру бетоном і дайте конструкції устояться протягом місяця.
6
Викладіть цоколь, використовуючи цеглу або блоки. Висота цоколя повинна бути близько 0,7 м. З двох сторін будинок а на висоті 0,3 м передбачте отвори для вентиляції, а також підготуйте отвори для підведення води і каналізації.
7
На зведений цоколь укладіть брус розміром не менше 100х100 мм. Виконайте в брусах запили, з'єднайте між собою скобами і цвяхами. Встановіть вертикальні стовпи, враховуючи при цьому розташування дверей і вікон. Стовпи бажано садити на шип, щоб виключити їх горизонтальне зміщення.
8
Приступайте до верхньої обв'язки стін брусом. Використовуйте для цього драбину. Після закінчення обв'язки встановіть стельові лаги, прибивши їх цвяхами до верхньої обв'язки. Зведіть дах, використавши заздалегідь підготовлений покрівельний матеріал.
9
Для настилання підлог викладіть з цегли «тумбочки», виходячи з розрахунку, що відстані між лагами повинні скласти 0,5-0,7 м. За допомогою рівня укладіть лаги і настелите підлоги.
10
В прорізи вставте дверні та віконні коробки, ретельно їх закріпивши. Встановіть вікна та двері, включаючи міжкімнатні. Коробка будинок а готова. Залишається зробити зовнішню і внутрішню обробку та облаштувати простір приміщень у відповідності зі своїми уявленнями про комфорт.