Як переконати співробітників.

Рецепт управлінського щастя достатньо простий - головне, вміти переконувати співробітників в необхідності вчинення тієї чи іншої дії. Однак у багатьох випадках керівник просто ставить співробітників перед уже готовим рішенням. Навряд чи такий підхід сформує в колективі здоровий клімат і розвине ініціативність у ваших підлеглих.
Вам знадобиться
  • - бесіда з колективом;
  • - план розмови;
  • - позитивний досвід роботи за плечима.
Інструкція
1
Переконувати людей - це ціле мистецтво. Безумовно, зустрічаються керівники, які воліють все вирішувати самі, але подібний волюнтаризм негативно позначається на атмосфері в колективі, притупляє ініціативність, здатність самостійно приймати рішення і брати відповідальність за їх виконання. Тому принципи демократії і всебічного обговорення виходу зі сформованої ситуації дуже бажані. Постарайтеся не диктувати підлеглим свої ідеї, порадьтеся з ними щодо тієї чи іншої проблеми, послухайте їх думку і контраргументи.
2
Майте на увазі, якщо ви хочете в суперечці бути переможцем, постарайтеся заздалегідь передбачити питання ваших співробітників і подумайте про своїх відповідях на них. Інакше ви ризикуєте потрапити в халепу.
3
Ніколи не підвищуйте тон і не зривається на крик, в діловому світі вихід емоцій - прояв слабкості, а не сили. Переконати криком ви нікого не зможете, тільки репутацію емоційно нестриманої особистості заробите.
4
Навіть якщо у вас в голові вже є готове рішення і наказ, не нав'язуйте його без попереднього обговорення. А якщо вже доведеться піти на такий непопулярний крок, попередньо підготуйте підлеглих до такого повороту подій морально, провівши з ними роз'яснювальну бесіду.
5
Спілкування з колегами починайте в манері: «Сьогодні я хотів би обговорити з вами наступне питання (тема), ваші думки на цей рахунок, які будуть зауваження?». Як показує практика, у здоровій команді підлеглі думають так само, як і керівник, більш того, вони пропонують ті варіанти рішення, які прийшли на розум керівнику, а трапляється навіть краще. Головне, вміти їх вчасно помічати.
6
Втім, якщо ваші думки зайняті тільки тим, як переконати підлеглих, а не вирішити проблему, найкращу пропозицію ви ризикуєте пропустити. Отже, дотримуйтеся здоровий баланс між своїм рішенням з характерним за ним почуттям власної значущості і загальної користю для компанії. Запам'ятайте, щоб переконати людину в прийнятті потрібного рішення, необхідно викликати у нього почуття довіри до вас, захопити результатом і зацікавити реалізацією. А для того, щоб у ваших співробітників було відчуття довіри, за вашими плечима повинен бути солідний багаж правильних управлінських рішень, що принесли позитивний результат.