Як проростити кісточку мандарина.

Якщо ви хочете бачити у себе на підвіконні мандаринове дерево, недостатньо буде закопати в горщик жменю кісточок і чекати сходів. Щоб домогтися результатів, потрібно знати, як правильно семечку проростити, як доглядати, в яких умовах утримувати екзотичні паростки.
Інструкція
1
Для того щоб виростити мандаринове дерево з кісточки, вам буде потрібно придбати кілька стиглих мандаринів, з яких потрібно витягти цілу жменю насіння (незгірш 5-10 штук), так як є можливість, що багато з них не зможуть прорости.
2
Щоб проростити мандаринові насіннячка, вам буде потрібно відрізок марлі, складений у кілька шарів. Складіть в марлю насіння, загорніть і регулярно, протягом декількох днів, змочуйте водою, щоб вони перебували постійно у вологому стані. З часом кісточки набухнуть і проклюнутся.
3
В магазині можна придбати гідрогель, який продається у вигляді кульок, кольорових і прозорих. При впливі води гідрогель розбухає і довгий час утримує в собі вологу, створюючи тим самим ідеальні умови для росту всіляких рослин. Посадіть кісточку мандарина в середній шар гідрогелю. Так як верхній шар швидко підсихає, а нижній - занадто вологий.
4
А найпростіший спосіб проростити кісточку мандарина - це посадити ще не проклюнулися кісточку в горщик з грунтом і періодично поливати відстояною водою.
5
Мандаринове дерево, рівно так само, як і будь-яке інше цитрусове рослина, любить велику кількість сонця, тому поставте його в добре освітлене місце (на південне вікно). Взимку стежте за тим, щоб температура повітря в кімнаті не опускалася нижче 12 градусів. Намагайтеся підтримувати постійну вологість повітря - обприскуйте дерево або поставте поруч зволожувач повітря. Полив повинен бути практично щоденний, головне - не перестаратися.
6
Вирощене практично з нуля в домашніх умовах мандаринове деревце стане справжнім предметом вашої гордості. Воно буде радувати вас цілий рік своїми глянцевими і красивими листям, а також приємним ароматом, характерним для кожного мандаринового дерева. Але плоди на такому дереві, вирощеному з кісточки, ви побачите не скоро - років так через 10-15, і швидше за все, їх не можна буде вживати в їжу. Якщо ви хочете отримати справжній цитрусовий урожай, тоді вам доведеться прищепити до нього держак від рослини з гарною плодовитістю.
Ви любите цитрусові і хотіли б мати свій власний садок на підвіконні? В такому випадку спробуйте виростити мандарин .
Вам знадобиться
  • Найпростіше розмножити мандарин щепленнями. Тому заздалегідь задумайтеся про підщепі - рослині, до якого ви будете прищеплювати держак мандарина. Для цих цілей підійде будь цитрус - лимон, грейпфрут, апельсин, лайм. Їх ви можете просто виростити з кісточки.
Інструкція
1
Коли підщепу досягне двох - трьох років, можна приступати до операції. Прищеплюють рослини в період сокоруху, тобто навесні і в кінці літа. В цей час кора легко відділяється від стовбура дерева. Ви можете це перевірити, зробивши невеликий надріз трохи вище місця, куди плануєте прищеплювати мандарин і подивитися, чи легко відходить верхній шар? Якщо все в порядку - приступаємо до головного.
2
За кілька днів до щеплення підщепу починають рясно поливати - це посилить сокорух. На стовбурі прищепи на висоті 5-10 см (ствол повинен бути гладким, без шипів і нирок) робиться спочатку поперечний, а потім невеликий поздовжній надріз.
3
Привой - рослина мандарин а, яке ви будете прищеплювати. З прищепи, який до цього зберігають в поліетиленовому пакеті, зрізається вічко з тонким шаром деревини. Розсунувши розріз на підщепі, вставляють вічко, немов в кишеньку. Потім місце обв'язують поліетиленовою стрічкою, щоб не потрапила вода. При бажанні поверх стрічки можна нанести садовий вар.
4
Через 2-3 тижні черешок прищепи засох і відпав? Значить, ви все зробили правильно.
5
Через місяць підщепу обрізають. Робиться це поетапно: спочатку на 10 см. Вище щеплення, а потім безпосередньо над нею. В цей же час можете прибрати стрічку.
Корисна порада
Ваш мандарин приживеться значно краще, якщо ствол підщепи обернути мокрим ватою, а зверху на деревце надіти поелітіленовий пакет.