Як перевірити стан жорстких дисків.

Виконання операції перевірки стану жорстких дисків може бути здійснений стандартними засобами операційної системи Microsoft Windows за допомогою графічного інтерфейсу або з використанням інструменту командного рядка.
Вам знадобиться
  • - chkdsk.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню системи і перейдіть в пункт «Мій комп'ютер» для ініціації перевірки та діагностування обраного жорсткого диска.
2
Викличте контекстне меню підлягає перевірці томи кліком правої кнопки миші і вкажіть команду «Властивості».
3
Перейдіть на вкладку «Сервіс» діалогового вікна властивостей і виконайте натиснення кнопки «Виконати перевірку».
4
Застосуйте прапорці на полях «Автоматично виправляти системні помилки» і «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори» та натисніть кнопку «Запуск» для підтвердження негайного виконання команди.
5
Скористайтеся кнопкою «Розклад перевірки диска» в новому діалоговому вікні при діагностиці системного диска для виконання перевірки відразу після перезавантаження і до запуску OS Windows.
6
Поверніться до головного меню «Пуск» і введіть значення «командний рядок» в поле рядка пошуку для здійснення процедури діагностики обраного жорсткого диска за допомогою інструменту "Командний рядок".
7
Натисніть функціональну клавішу Enter для підтвердження виконання пошуку і викличте контекстне меню знайденого об'єкта кліком правої кнопки миші.
8
Вкажіть команду «Запуск від імені адміністратора» для дотримання правил безпеки корпорації Microsoft і в текстове поле командного рядка введіть значення: chkdsk ім'я_диска:/f/r
9
Натисніть функціональну клавішу Enter для підтвердження виконання команди або виконан натискання клавіші Y для здійснення перезавантаження комп'ютера при перевірці системного диска.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nbLEMPSVGLk
Зверніть увагу
Використовуйте консольную команду chkdsk ім'я_диска:/r при неможливості завантаження операційної системи через помилки на диску. Потрібно використання установочного диска.
Корисна порада
Скористайтеся утилітами сторонніх розробників для спрощення та автоматизації процесу перевірки жорстких дисків: - Sea Tools; - Drive Fitness Test; - Shdiaq; - Victoria; - MHDD.