Як скласти розпорядок дня для школяра.

День сучасного школяра проходить часом в такому ж стрімкому темпі, як і трудові будні його батьків. Шкільні уроки, додаткові заняття, спортивні секції та творчі студії дають дитині можливість розвивати свої здібності, але і займають багато часу. Щоб скрізь встигати і залишатися бадьорим і здоровим, учень повинен навчитися планувати свій день. Допоможіть йому в цьому, складіть розпорядок дня .
Інструкція
1
Залучіть дитину до складання режиму дня , адже саме йому доведеться жити за цим графіком. Почніть планування з спостереження. Протягом тижня записуйте всі заняття школяра і час, необхідний для них. До неділі у вас буде готова своєрідна «карта часу», яку ви будете використовувати в якості основи готового розпорядку дня .
2
Проаналізуйте і обговоріть з дитиною отримані результати. Чи всі важливі заняття враховані, чи є час для прогулянок і відпочинку або, навпаки, годин неактивного дозвілля занадто багато. У правильному розпорядку дня школяра будь-якого віку повинні бути присутніми наступні основні елементи: - заняття в школі; - додаткові заняття в гуртках і секціях; - підготовка домашніх завдань; - повноцінне регулярне харчування; - прогулянки на свіжому повітрі; - дозвілля; - сон.
3
Рішуче скорочуйте час на перегляд телевізора і комп'ютерні ігри. Якщо ви виявили, що дитина годинами перемикає канали або стріляє в космічних монстрів, запропонуйте вибрати інше ліки від нудьги, наприклад, записатися в басейн або танцювальну студію. Не соромтеся давати більше доручень, закріпіть за сином або дочкою домашні обов'язки і визначте час їх виконання.
4
Відмовтеся від відвідування незначних заходів, що займають багато часу. Особливо це актуально для старшокласників, яким потрібно більше уваги приділяти підготовці до здачі іспитів. У молодших школярів обов'язково повинно залишатися достатньо часу на прогулянки і денний сон.
5
Уточніть маршрути, якими школяр добирається від будинку до навчального закладу і до місця додаткових занять. Знайдіть оптимальний спосіб пересування: на громадському транспорті, пішки або на машині батьків. Постарайтеся організувати час так, щоб дитина мала можливість заходити додому після школи і перед заняттями в секціях.
6
Складіть розпорядок дня у вигляді таблиці. У першій графі вкажіть орієнтовний час з точністю до 5 хвилин, у другій - вид діяльності, третю графу залиште для внесення доповнень. Врахуйте психологічні особливості сина чи дочки. Повільному дитині відведіть більше часу на дорогу до школи, а тому, хто здатний зібратися за кілька хвилин, можна дати вранці подовше поспати.
7
Використовуйте в якості основи наступну приблизну схему, схвалену педіатрами та дитячими психологами для школярів 3-4 класу, які навчаються в першу зміну: - ранковий підйом - 7: 00; - зарядка, умивання - 7:00 - 7:30 ; - сніданок - 7:30 - 7: 45; - заняття в школі - 8:30 - 13: 05; - обід - 13:30 - 14: 00; - рухливі ігри або прогулянка - 14:00 - 15:45; - полуденок - 15:45 - 16: 00; - підготовка домашніх завдань - 16:00 - 18: 00; - вільний час, заняття за інтересами - 18:00 - 19: 00; - вечеря - 19:00 - 19:30 ; - робота по дому - 19:30 - 20: 00; - вечірня прогулянка - 20:00 - 20: 30; - підготовка до сну - 20:30 - 21: 00; - сон - 21:00.
8
Скоректуйте приблизну схему розпорядку дня у відповідності з віком та інтересами вашої дитини. Першокласнику необхідно виділити годину-півтори для денного сну. Старшокласнику потрібно більше часу на виконання домашніх завдань. На режим дня суттєво вплине розклад додаткових занять поза домом, а також час, необхідний на дорогу до школи, секцій і назад. Учні 9-11 класів можуть пізніше лягати спати.
9
Протягом наступного тижня простежте, щоб дитина максимально точно дотримувався розпорядок. Внесіть необхідні зміни за часом, доповніть режим індивідуальними заняттями, частина рутинних справ перенесіть на вихідні дні. Поясніть дитині, що розпорядок дня необхідний, але в нього можна і потрібно періодично вносити корективи, роблячи його більш зручним.