Як сервірувати стіл до обіду.

Неквапливі обіди всією сім'єю або з друзями - задоволення, яке випадає не щодня. Тим важливіше організувати їх за всіма правилами. Потрібно не тільки продумати меню, але і красиво сервірувати стіл . Витратьте трохи часу і зусиль на те, щоб гостям, домочадцям і господині будинку було зручно і комфортно.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте застелити стіл скатертиною, підкладіть під неї м'яку тканину, наприклад, байку або фланель. Скатертина ляже рівніше, не ковзатиме, а прилади і келихи будуть ставитися на стіл безшумно.
2
Однак сьогодні скатертину вже не є необхідною деталлю сервіровки. Замість неї можна використовувати індивідуальні серветки - наприклад, полотняні. Це набагато більш практично - посадивши на таку серветку пляма, ви можете тут же поміняти її на свіжу.
3
Для кожного гостя або домочадця поставте плоску тарілку. Набагато зручніше ставити порційні тарілки з супом або гарячим на неї, а не на стіл . Так ви вбережете скатертину від випадкових плям. До того ж на цю тарілку можна складати дрібні кісточки або інші неїстівні частинки їжі. Зліва від подтарельнике розмістіть невелику тарілку для хліба.
4
Прилади покладіть близько тарілки. З правого боку, починаючи від тарілки, викладайте ніж і супову ложку, ліворуч - виделку. Якщо передбачається парадний обід, можна викласти дві пари приладів - ножі і виделки для закусок і гарячого. Ближче до тарілки лежать прилади, якими ви будете їсти гаряче.
5
не кладіть на стіл зайвого. Якщо у вашому меню не передбачений суп, супові ложки викладати не треба. Чайні та десертні ложки сервіруються після обіду, при подачі десерту.
6
Келихи для вина або води поставте поруч з підтарільником. Домашній обід не вимагає великої кількості келихів. Компот і чай подаються після обіду і посуд для них виставляється пізніше.
7
Суп можна сервірувати в глибоких тарілках або піалах. Бульйон подавайте в бульйонних чашках. Парадна домашня сервіровка обов'язково включає і супницю. У неї переливають суп з каструлі, при необхідності його можна підігріти перед подачею. Не забудьте опустити в супницю ополоник, щоб розливати суп прямо за стіл ом.
8
Масло до стіл у подавайте в спеціальній масельничці або на невеликій плоскій тарілці. До нього покладено ніж для масла з широким лезом. Хліб сервірують в хлібних кошиках, а сир подайте на дерев'яній дошці, разом з ножем для різання. Обідають зможуть самі відрізати собі шматок потрібного розміру.
9
Вибираючи серветки, зупиніться на паперових або простих полотняних. Паперові серветки встановлюються в спеціальні стаканчики-серветниці. Не варто розкладати їх під тарілки - вони не відносяться до предметів сервіровки. Великі полотняні серветки складіть простим квадратом або трикутником і помістіть близько тарілки. Чи не конструюйте з них конверти, квіти або лебедів - це ресторанна сервіровка, вдома вона виглядає занадто претензійно.