Як відшліфувати оргскло.

Завдяки таким властивостям органічного скла, як гнучкість, невелика маса, легкість механічної обробки, водостійкість, багата кольорова гама, холодостійкість, естетичний вигляд і т.д., цей матеріал знайшов застосування в приладо- та машинобудуванні, авіації. Оргскло успішно застосовують в рекламній індустрії, виготовляючи таблички, світильники, логотипи, заготовки для об'ємних літер і т. п. Цифрова точність обладнання дозволяє створювати з нього дивовижні візерунки. Зрізані краю матеріалу шліфують і полірують до блиску.
Вам знадобиться
 • - наждакові кола;
 • - шліфувальні шкурки;
 • - дриль;
 • - полірувальні кола;
 • - паста ГОІ, просіяний крейда;
 • - бавовняна тканина, фетр, повсть.
Інструкція
1
Для того щоб відшліфувати оргскло з наступним його поліруванням, використовуйте наждакові кола для грубої обробки, шліфувальні шкурки, полірувальні кола. При обробці внутрішніх поверхонь допускається застосування дерев'яних або металевих стрижнів різних діаметрів з наклеєними на них смужками від шліфувальних шкурок.
2
А ще для шліфування оргскла придбайте пасту ГОИ, пасту для виправлення бритв та ін. Для цих цілей може стати в нагоді і просіяний крейда, зубний порошок. Намажте пасту або насипте порошок на шматок бавовняної тканини або сукна. Прокладку з вати помістіть між шліфувальним кругом і тканиною. Круговими рухами вручну або за допомогою дриля відшліфуйте оргскло. Глибокі подряпини акуратно сгладьте водостійкою шкуркою.
3
Якщо необхідно відшліфувати великі аркуші з оргскла, поступайте таким чином. Наклейте на креслярську дошку шліфувальні шкурки, попередньо порізавши їх на довгі смужки. Самим листом оргскла, як рубанком, водите по поверхні креслярської дошки, домагаючись певного ступеня точності обробки.
4
відшліфувати оргскло доведіть до бажаного стану звичайним віконним склом. Гостра кромка його знімає з поверхні деталі стружку, деталь набуває готовий до остаточної поліровки вигляд.
5
Після шліфування оргскла приступите до його поліруванню. В якості полірувального кола використовуйте бавовна, повсть. Покрийте полірувальний круг абразивної пастою. Зняття засаленого шару полірувального кола проводите за допомогою металевої пластинки або осколка скла.
6
Проводьте процес шліфування й полірування дуже акуратно, щоб не пошкодити цілісність оргскла. Несильним киснем поверхню деталі підведіть до наждакового кола в процесі шліфування або до полірувальному колу - при поліруванні. У роботі робіть перерви, при цьому охолоджуйте тертьові поверхні методом занурення у воду або обприскування водою.
Колектором називається технічний пристрій, розташоване в двигуні внутрішнього згоряння (ДВЗ). Тут маються випускний і впускний колектори, що збирають потоки газів або сумішей в загальний потік для забезпечення безперебійної роботи ДВС. Шліфовку колекторів найкраще виконувати при перебиранні двигуна.
Вам знадобиться
 • - велика і дрібна наждачний шкурка;
 • - ганчірка;
 • - металеві йоржики;
 • - дриль;
 • - трос ;
 • - абразивна паста (ГОІ);
 • - брезент;
 • - піскоструминна машина.
Інструкція
1
Демонтуйте голівку, зніміть з неї клапани і распредвал. Після чого видаліть колектори. Існує кілька варіантів шліфування. Спробуйте спочатку відшліфувати великим наждаком, а в міру «викурювання» перейдіть на більш дрібну наждачний шкірку.
2
Другий варіант: закріпіть наждак на ганчірці, колектор поставте в лещата і тріть ганчіркою по потрібних місцях деталі. Цей спосіб придатний в тому випадку, якщо задирки невеликі.
3
Можна відшліфувати колектор за допомогою маленьких йоржиків (діаметром від 1 до 5 см), виготовлених з металевого дроту. Вставте йоржик в патрон дриля. До хвостовика прикріпіть подовжувач з троса діаметром 6-10 мм і відшліфуйте колектор.
4
Також у ряді випадків шліфування колектора виконується за допомогою троса товщиною 2-3 мм. Нанесіть на нього шар грубої абразивної пасти, наприклад ГОІ, і здійснюйте поступально-обертальні рухи в одному з каналів. Візуально перевірте якість грубої обробки, намотайте на трос брезент, змастіть його пастою ГОІ і повторіть процедуру. Даним способом ви зможете обробити найкритичніші частини.
5
Для шліфування колектора використовуйте піскоструминну машину. Повторіть всі дії, описані вище, але замість троса застосуєте струмінь стисненого повітря з абразивними частинками.
6
Шліфування - річ неоднозначна, має багато плюсів і мінусів. Але, однозначно, чи не на шкоду мотору піде очищення та стикування каналів. Після такої процедури ви добре відчуєте роботу двигуна, на холостих обертах він буде більш стійкий особливо в непрогрітому вигляді і взимку. Також трохи піднімуться максимальні оберти мотора і додасться динаміка.
Корисна порада
Для поліпшення працездатності двигуна проведіть комплексну шліфовку впускних труб, колектора, впускних каналів головки циліндрів. Відполіруйте головний дифузор карбюратора.