Як перевірити характеристику комп'ютера.

Для запуску кожної програми або відеогри потрібна певна конфігурація комп'ютера . І якщо вона не відповідає мінімальним системним вимогою, то програма навіть якщо і інсталюється на комп'ютер, майже напевно просто не запуститься. Ось чому, перш ніж купувати софт до ПК, обов'язково потрібно знати його конфігурацію.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма Lsginfo.
Інструкція
1
Одними з головних характеристик будь-якого комп'ютера є частота і тип процесора, а також кількість оперативної пам'яті. Дізнатися цю інформацію можна таким способом. Натисніть правою кнопкою мишки по значку «Мій комп'ютер». З'явиться контекстне меню, в якому вам потрібно вибрати параметр «Властивості». Спливе вікно, в якому буде інформація про частоту вашого процесора і кількості оперативної пам'яті, встановленої на комп'ютері.
2
Дуже важливою характеристикою комп'ютера також є параметри відеокарти. Дізнатися інформацію про плату можна так. Клацніть правою кнопкою мишки по неактивного ділянці робочого столу. Якщо у вас операційна система Windows XP, то в контекстному меню виберіть «Властивості», якщо ж Windows 7 - «Дозвіл екрану». Далі клікніть по компоненту «Додаткові параметри», після чого перейдіть у вкладку «Адаптер». У вікні буде основна інформація про вашу відеокарту.
3
Також можна дізнатися конфігурацію комп'ютера за допомогою спеціального софту. Однією з таких програмок є Lsginfo (повністю безкоштовна). Скачайте її. Розпакуйте вміст архіву в будь-яку папку. Інсталювати програму не потрібно, просто запустіть її прямо з папки. Далі у вікні виберіть функцію «Поточна інформація про комп'ютер» і натисніть по команді «Отримати інформацію». У наступному вікні виберіть пункт «Загальна інформація». Через кілька секунд ви отримаєте основну конфігурацію вашого ПК.
4
Якщо ж вам необхідно дізнатися про будь-яке компоненті більш докладно, то у вікні програми виберіть цей компонент. Наприклад, вибравши розділ «Диски», ви отримаєте більш детальну інформацію про жорсткі диски, які встановлені на вашому комп'ютері. При бажанні в меню програми можна запустити тест швидкості роботи комп'ютера .
При покупці комп'ютера нас цікавить не тільки його дизайн, але і продуктивність. За потужність ноутбуків і ПК відповідають їх характеристики. Найчастіше, консультант в магазині дає невірні відомості про значення цих характеристик. Тому, щоб уникнути небажаної покупки, необхідно вміти визначати характеристики комп'ютера.
Інструкція
1
Головні компоненти комп'ютера, характеристики яких потрібно знати, це процесор, операційна система, оперативна пам'ять, відеокарта, жорсткий диск і зведена продуктивність. Варто сказати, що найкраще купувати комп'ютер або ноутбук з уже встановленою системою. Найчастіше це Microsoft Windows (на бюджетних комп'ютерах - Linux, на комп'ютерах Apple - MacOS). Так ви убезпечите себе від нелегального програмного забезпечення і зможете дізнатися характеристики комп'ютера прямо в магазіне.Так як більше 90% ринку комп'ютерної електроніки сьогодні забезпечені операційною системою Microsoft Windows Vista або Microsoft Windows 7, розглянемо на їх прикладі, як дізнатися характеристики комп'ютера. Цей приклад можна адаптувати під більш ранні випуски ОС - Windows XP, і системи, які вийдуть в найближчому майбутньому, тому що всі дистрибутиви Windows мають схожу структуру.Сердце комп'ютера - це його процесор. Щоб дізнатися все про процесор, виберіть "Пуск", введіть у пошук програм і файлів слово «Виконати», натисніть з'явилася іконку і введіть у рядок "dxdiag" (без лапок). Вікно, що з'явилося викличе засіб діагностики комп'ютера, яке називається DirectX.На головній вкладці «Система» ви побачите докладну інформацію про операційну систему, в тому числі її версію, збірку і розрядність, інформацію про виробника та моделі комп'ютера (системної або материнської плати), і BIOS . Слідом розташовується інформація про процесор: виробник, модель, кількість ядер і частота на ядро. Наступний рядок дуже важлива тим, хто постійно запускає на комп'ютері вимогливі до ресурсів багатозадачні додатки. Рядок «Пам'ять» відображає кількість оперативної пам'яті. У самому низу вказана версія DirectX, яка використовується в комп'ютерних іграх.
2
У вкладці «Екран» міститься інформація про відеокарту. Однак фізична пам'ять відеокарти там не відображається. Більш детальну інформацію про відеокарту можна дізнатися так: клацніть правою кнопкою миші на робочому столі, в списку виберіть «Дозвіл екрану», перейдіть за посиланням "Додаткові параметри". На вкладці «Адаптер» ви побачите напис «Використовується відеопам'яті» - число, розташоване навпроти цього рядка і є обсяг пам'яті відеокарти в мегабайтах. Там же міститься вся інформація про виробника та моделі відеокарти.
3
Щоб дізнатися обсяг жорсткого диска, зайдіть в «Мій комп'ютер» і знайдіть диск "(C :)". Натисніть на нього правою кнопкою миші, виберіть «Властивості», і ви побачите у вікні обсяг HDD і тип файлової системи.
4
І наостанок, щоб дізнатися зведену продуктивність системи, зайшовши в папку «Мій комп'ютер», клацніть «Властивості системи» на спеціальній панелі вгорі екрану. Ви побачите індекс продуктивності. Клацніть на нього, щоб дізнатися докладніше, як були оцінені головні частини вашого комп'ютера.