Як навчитися грати акорди на гітарі.

Аккорд (від латинського accord - погоджую) - це гармонійно звучать співзвуччя, що складаються як мінімум з трьох різновисотних тонів. Дане поняття включає в себе дуже багато деталей, які необхідно вивчати людям, що займаються музикою професійно. Новачків найчастіше цікавить питання про те, як навчитися грати акорди на різних інструментах.
Інструкція
1
Акорди на гітарі утворюються при затискування кількох струн на певних ладах пальцями лівої руки у праворуких і правої - у лівшів. Правильна постановка пальців при цьому дуже важлива, оскільки дозволяє швидко і зручно переставляти акорди, грати мелодію без пауз і не глушити струни. Як правило, вказівний палець на більшості акордів ставиться на найближчий до головці грифа лад для даної комбінації, проте в деяких випадках, коли їм необхідно затискати п'яту або шосту струну, він може змінювати своє положення. Середній, безіменний і мізинець знаходяться ближче до деки, а великий - із зворотного боку грифа.
2
Перед тим, як вчиться ставити акорди, необхідно виконувати вправи на розвиток пальців лівої руки. Наприклад, ви можете затиснути вказівним пальцем шосту струну на першому ладу, смикнути її, потім середнім - на другому, відпустивши при цьому вказівний, безіменним - на третьому і мізинцем - на четвертому. Повторіть вправу на всіх струнах.
3
Після того як ви зможете легко орієнтуватися між ладами на одній струні, ускладніть вправу. Затисніть вказівним пальцем шосту струну на першому ладу, середнім - п'яту на другому, безіменним - четверту на третьому, мізинцем - третій на четвертому. Повторіть вправу, починаючи з першої струни.
4
Після цього почніть чергувати напрямок гри: затисніть чотири ладу, рухаючись від шостої вниз, а потім від другої вгору, потім від п'ятої знову вниз і від першої наверх.
5
Після того як ваші пальці досить розвинуться і ви зможете відчувати лади і струни, які не дивлячись на гриф, приступайте до вивчення акордів.
6
Ви можете поступити двома способами. Або взяти таблицю акордів і почати зубрити їх все - тоді ваші знання будуть повними, і через багато тренувань ви зможете без праці грати композиції різної складності. Або поступите інакше і виберіть просту пісню, яка вам подобається, мелодія якої складається з 3-4 акордів, і вчіться грати її. Потім візьміть іншу пісню, в якій є нові акорди і теж вивчите і так далі. Таким чином ви зможете вивчити найбільш популярні для аматорської гри акорди, адже їх, як правило, потрібно не так вже й багато, тому абсолютно не обов'язково зубрити повні таблиці. Для виконання більшості популярних пісень важливо знати, як ставляться акорди C, D, E, F, G, A, H (B) (написані відповідно до нотами), їх варіанти в мінорі, а також D7, E7, E5, G7, A7, H7 і вони ж в мінорі. Крім цього варто також розібратися в поняттях дієз і бемоль і зрозуміти, як ставити ці півтони на гітарі .Уделяйте занять якомога більше часу, стежте, щоб вони були регулярними, і тоді ви навчитеся переставляти акорди дуже швидко.