Як нанести пасту на процесор.

Багато вважають за краще займатися технічним обслуговуванням свого комп'ютера в домашніх умовах, не вдаючись до послуг сервісних центрів і майстерень. Але іноді для цього потрібні певні знання та навички. Наприклад, часто користувачі задаються питанням: як правильно змінити термо пасту на процесорі? Відповідь на це питання дуже важливе, адже від правильності дій безпосередньо залежить подальший якість роботи комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - термопаста;
  • - суха безворсової ганчірочка;
  • - спирт;
  • - ватяні диски (2-3 штуки).
Інструкція
1
Від'єднайте системний блок від харчування, всіх інших проводів і пристроїв. Поставте його в добре освітлене місце, так, щоб світло падало в розкритий корпус і не довелося проводити маніпуляції всередині системного блоку наосліп. Зніміть бічну кришку. Для більшої зручності можна покласти системний блок набік відкритою стороною вгору.
2
Акуратно поверніть чотири кутових фіксатора кулера проти годинникової стрілки на 90 градусів, тим самим отсоединяя кулер від материнської плати. Радіатор, лопаті вентилятора почистіть від пилу. Зніміть залишки старої термопасти сухою ганчіркою, потім знежирте сторону кулера, яка повинна прилягати до процесора, ватним диском, змоченим в спирті або розчиннику/ацетоні.
3
Якщо на процесорі також є сліди термопасти, слід почистити і його. Для цього відігніть затиск, що утримує процесор в гнізді материнської плати і дуже обережно його дістаньте. Почистіть, як і кулер, спочатку ганчіркою, потім спиртом. Дійте не поспішаючи, обробляючи лише поверхню, яка стикається з підошвою радіатора кулера. Після очищення поставте процесор на місце і замкніть затискач.
4
Потім видавіть в центр контактної поверхні процесора невелика кількість термопасти (приблизно 3х3 мм). Чим паста густіше, тим її потрібно більше. Оптимальна кількість встановлюється дослідним шляхом. Нічим розмазувати її не потрібно, щоб уникнути появи повітряних бульбашок і, як наслідок, поганий теплопровідності! Після нанесення пасти встановіть кулер на місце, защелкнув кутові фіксатори. В результаті тиску паста сама розподілиться по поверхні процесора потрібним чином.
5
Закрийте бічну кришку комп'ютера, підключіть всі периферійні пристрої та харчування. Тепер ваш комп'ютер знову готовий до роботи.
Зверніть увагу
З процесором потрібно працювати дуже акуратно зважаючи на його хрупкості.Нікогда не проводьте роботи всередині системного блоку із включеним харчуванням.
Корисна порада
Заміну термопасти потрібно виробляти кожен раз при знятті кулера, але не рідше, ніж раз на два роки, так як вона має властивість висихати, тим самим погіршуючи свої теплопровідні властивості.