Як вставити вікна в зруб. окосячка "в заставної брусок.

Вікна в дерев'яному будинку створюють закінчений образ будови. Головне їх встановити з дотриманням технологічних особливостей таких будівель. Пластикові вікна не тільки не порушать гармонійність дерев'яного будинку, але і позбавлять власників на довгий час від їх ремонту. Можна скористатися послугами фахівців, а можна це зробити і своїми силами.
Вам знадобиться
 • - обрізна дошка;
 • - брус;
 • - монтажні кріплення;
 • - рівні: водяний і будівельний;
 • - схил;
 • - саморізи;
 • - монтажна піна.
Інструкція
1
Зніміть з віконної рами стулки. Для цього витягніть штирі з петель. Це спростить процес роботи і полегшить кантування вікна. Підготуйте окосячку. Можна використовувати варіант закладного бруска. Для цього підготуйте брус розміром 50х50мм, встановіть його в заздалегідь вирізаний паз, тим самим він буде спрямовувати вертикальні рухи зрубу. Окосячку зберіть з обрізної дошки розміром або 50х150 мм, або 50х200 мм. Все залежить від товщини зрубу. Даний спосіб є найактуальнішим. Закріпіть в бічних санчатах вікна монтажні кріплення, по три з кожного боку.
2
Поставте вікно на друзки (близько 2 см) в нижній частині отвору і відрегулюйте його рівень по горизонталі. Найкраще скористатися водяним. Це дасть вимірам найбільшу точність. Після вирівнювання, залиште знизу практично 2 см зазору для монтажної піни. Потім вирівняйте вікно по вертикалі, щоб стулки закривалися правильно. Для цього використовуйте схил і будівельний рівень.
3
Прикріпіть вікно до окосячка саморізами через монтажні кріплення. Намагайтеся не потрапити в гребінь колоди, на якому вона закріплена. Саморізи найкраще вкручувати під кутом, тим самим «намертво» приєднати конструкцію окосячкі до зрубу, позбавивши її рухливості.
4
Встановіть віконні стулки. Їх слід повісити на вікно до запінення, щоб монтажна піна не деформувала раму. Якщо технологія установки пластикового вікна в зруб була дотримана, окосячка поставлена рівно, то з боків вікна від окосячкі до рами залишиться близько 2см відстань для монтажної піни. Зверху зазор до колоди буде 5-10 см. Він потрібен, щоб при усадці зрубу, коли дерево повністю висохне, не було тиску на вікна.
5
Проведіть контрольну перевірку. Для цього на закріпленій НЕ запінені вікні поставте стулки. Відкрийте їх наполовину. У тому випадку, коли вони не намагаються відкритися ще далі або ж навпаки закритися, значить установка проведена правильно. Після цього запеньте раму будівельної монтажною піною.
Невід'ємним атрибутом при будівництві будинку є вікна , які можуть виготовлятися з дерева, металевих конструкцій і різного роду полімерів. Незважаючи на те, що процес установки вікна в дерев'яному будинку здається простим, він може принести чимало прикрощів, якщо не враховувати окремі закономірності при роботі з виробами з дерева. Принцип тут один і неважливо з чого зібраний будинок, з колоди або бруса. І в тому і в іншому випадку, у віконний отвір ставиться обсадної брусок.
Вам знадобиться
 • - брус 50мм;
 • - обрізна дошка;
 • - кутник;
 • - схил;
 • - ланцюгова пила;
 • - монтажна піна;
 • - цвяхи.
Інструкція
1
Розмітьте віконний отвір за допомогою схилу. В даному випадку простого будівельного рівня не достатньо.
2
Для випилювання віконного отвору краще використовувати ланцюгову пилу, яких зараз в спеціальних магазинах великий вибір. Випиляєте за розміром пилкою проріз так, щоб отвір захоплювало не мене половини верхнього і нижнього колоди в зрубі.
3
Використовуючи ланцюгову або циркулярну пилку, а ще краще фрезер, виберіть паз шириною 50мм і в глибину 50мм в торці стіни. Долотом і стамескою зачистите в ручну кінці паза і прибийте брусок на 50мм. Важливо врахувати вологість зрубу. Чи то це свіжий зруб або вже постояв-сів. При наявності виготовленого зі свіжої деревини зрубу, довжина бруска повинна бути на 5 см менше довжини паза. У разі якщо зруб сів на 2см.
4
Візьміть широку дошку, шириною 50мм і прибийте до бруска .Ширина дошки повинна відповідати товщині колоди в зрубі.
5
До верхньому і нижньому колоді в розпір прибийте дошки, які сформують віконний отвір. Краще для цього використовувати спеціальні цвяхи, які потім втопив і отвори можна обробити шпаклівкою.
6
Для точності визначення кутів, при монтажі віконної коробки застосовуйте кутник.
7
Встановіть вікно на монтажну піну. Використовуючи обшивальну дошку, закрийте вікно зовні по периметру. Зсередини закладіть розкладкою.
8
Віконний отвір обшийте дошкою. Дошку прибивайте тільки до нижнього колоді, щоб вона не створювала перешкод при усадці зрубу.
9
Вікно вмонтовуйте на саморізи і монтажну піну. Монтажну піну краще всього вибрати, стосовно до погодних умов. Необхідно пам'ятати, що ультра-фіолетові промені надають руйнівну дію на монтажну піну.
10
Усі дерев'яні складові обов'язково просочіть антисептиком, який в широкому асортименті продається в будівельних магазинах. Дотримуючись даної технології і порядку установки вікна в зруб, ви, самостійно впораєтеся з цією на перший погляд непростим завданням.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на вологість зрубу. При необхідності можна дати час йому осесть.Іспользуйте тільки якісний, сухий пиломатеріал.
Корисна порада
Брусок і дошку вибирайте з хвойних порід дерева.