Як годувати новонароджених кошенят.

Нерідко трапляється таке, що кішка-мама не може годувати своїх новонароджених кошенят сама. Відбутися це може з кількох причин, наприклад, коли у кішки немає молока, або вона відмовляється приймати своїх дитинчат. Тоді турбота про малюків, у тому числі і годування, повністю покладається на їх господаря.
Інструкція
1
Свою перший тиждень життя кошеня повинен харчуватися кожні 2 години, причому навіть вночі. Двотижневого кошеня необхідно годувати кожні 2-3 години вдень і 1 раз вночі, а тритижневого - кожні 4 години вдень і 1 раз вночі. Проміжки між годуваннями місячного малюка можна збільшити, забезпечивши йому п'ятиразове харчування.
2
У перші дні життя кошенят краще годувати зі звичайної медичної піпетки. Щоб розвинути у малюка смоктальний рефлекс, не варто допомагати йому під час годування. Весь вміст піпетки він повинен висмоктати самостійно.
3
В піпетку, на жаль, потрапляє не тільки рідину, а й повітря. Тому під час годування необхідно давати кошеняті час на зригування проковтнутого повітря.
4
Тижневого кошеня можна годувати вже за допомогою одноразового пластикового шприца, носик якого розташований на краю. Поршень у таких шприців досить тугий. Регулюючи натискання на нього, можна лише допомагати малюкові висмоктувати рідина самостійно. Головне - не дати кошеняті загубити смоктальний рефлекс, адже відновити його потім практично неможливо.
5
Годувати новонародженого кошеняти бажано спеціальною сумішшю, придбати яку можна в будь-якому зоомагазині. Готувати її слід строго по інструкції, що додається до кожної упаковки суміші, орієнтуючись на вік малюка.
6
Суміш для годування кошеняти можна приготувати самостійно в домашніх умовах. Для цього до 100 грамам молока необхідно додати сире куряче яйце і пару крапель вітамінів А і D.
7
тижневий кошеняті за 1 годування необхідно дати 30мл суміші на 100гр його ваги, двотижневого малюкові - 38мл на 100гр ваги, тритижневого - 46мл на 100гр ваги, а місячного - 53мл на 160гр маси його тіла. Щоб правильно розраховувати порцію для годування кошеняти, рекомендується зважувати малюка щодня.
8
Перед годуванням кошеня необхідно визначити температуру їжі. Для цього достатньо капнути приготовлену суміш на ліктьовий суглоб. Суміш повинна бути трохи теплою, але не гарячою.
9
У раціон харчування шеститижневого кошеня можна додати нежирний сир, що не відсторонюючись від годування сумішшю. Припинити годувати кошеня молоком можна тільки через 8 тижнів після його народження.