Як врятуватися під час землетрусу.

Найгрізнішим з природних катаклізмів вважається землетрус. Руйнівна сила землетрусів здатна забрати тисячі життя. І людина, на жаль, безсилий протистояти цій катастрофі. Тому будь-якій людині слід знати, як поводитися під час цього лиха.
Вам знадобиться
  • - медична аптечка;
  • - документи
Інструкція
1
При настанні землетрусу, намагайтеся зберігати спокій і не панікувати. Як тільки ви відчуєте перші коливання або поштовхи, дійте негайно. Чим раніше ви зафіксуєте початковий момент землетрусу, тим більше шансів у вас буде на порятунок власного життя та життя оточуючих.
2
Якщо ви знаходитесь на нижніх поверхах будівлі, негайно залишіть його і постарайтеся відійти на відкрите місце. Якщо ви залишилися в будівлі, перейдіть в найбільш безпечне місце. Встаньте в отворі внутрішніх дверей або віддалік від несучих стін. Намагайтеся триматися на відстані від вікон і масивних предметів. Уникайте знаходитися біля стін всередині будівлі. На вулиці відійдіть подалі від зовнішніх стін.
3
Cкатітесь з ліжка, якщо землетрус застав вас там. Найбезпечніше буде лягти на підлогу поруч з ліжком. У разі неможливості покинути будівлю, ляжте на підлогу, згорнувшись «калачиком». Помічено, що багато тварин інстинктивно приймають саме таку позу. Перебуваючи в офісі, найкраще сховатися під міцним письмовим столом.
4
Перебуваючи у висотному споруді, не кидайтеся до сходових прольотах або ліфтів. Всі виходи можуть бути заповнені людьми, а проблеми з електрикою можуть вивести ліфти з ладу. Під час землетрусу не стійте на сходах. Це самий ломкий елемент в будівлі. Навіть якщо сходові щаблі цілі, вони можуть зруйнуватися під вагою скупчилися на прольотах людей.
5
На вулиці не перебуваєте поблизу високих споруд, мостів і шляхопроводів і ліній електропередач.
6
Якщо ви знаходитесь в транспортному засобі, покиньте його. І краще перебуваєте в позі лежачи поруч з ним, на землі.
7
Перевірте наявність постраждалих навколо вас, при появі бригади рятувальників, неодмінно сповістіть їх про це. По можливості надайте нужденним допомогу.
8
Якщо ви живете в сейсмонебезпечній зоні, заздалегідь зберіть необхідні речі (документи, медичну аптечку) в сумку, тримайте її напоготові.