Як оновити картину.

Картина, розміщена на стіні, повинна вписуватися в загальний інтер'єр приміщення. Вона може «розчинятися» в колірному оформленні або бути яскравим акцентом, який чіпляє очей. Але будь-якому предмету необхідний правильний догляд. Картинам шкідливий прямий сонячне світло і підвищена вологість. Їх не можна вішати поруч з радіаторами. Освіжити вже забруднені полотна і рами в домашніх умовах можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - м'які ганчірочки;
  • - ватяні диски;
  • - терпентинова масло;
  • - м'яка щітка;
  • - білок і молоко;
  • - губка;
  • - нашатирний спирт;
  • - хлібний м'якуш;
  • - рідке мило.
Інструкція
1
Змахніть пил з лицьового і з виворітного боку картини м'якою сухою ганчірочкою, спеціальною щіткою або помазком для гоління. Цей метод використовуйте регулярно при прибиранні квартири.
2
При серйозних забрудненнях відокремте мальовничий рисунок від рами. Розташуйте картину так, щоб при чищенні полотно не продавлювалося.
3
Перевірте, як відреагує забруднена картина на що чистить. Проробіть цю операцію на самому краєчку полотна, в тому місці, де воно буде закрито рамою. Для картин, написаних олією та аквареллю, способи видалення бруду різні. Обов'язково враховуйте цей момент, щоб не пошкодити малюнок.
4
Для чистки картини, написаної акварельними фарбами, скачайте кілька грудочок з м'якушки чорного хліба. Чистите ними забруднені ділянки полотна, немов у вас в руках стірательная гумка. Як тільки м'якуш забрудниться, візьміть свіжий і продовжите роботу.
5
Використовуйте терпентинова масло для очищення картин, написаних олійними фарбами. Його можна придбати в крамницях, де продаються товари для художників. Візьміть ватний диск і змочіть його цим слабким розчинником. Після того як ви перевірите вплив засобу в уголочке картини, обережно почніть протирати всю поверхню короткими мазками. Весь час оглядайте ватний диск, щоб на ньому не було шматочків приставшей фарби. Якщо ви її знайдете, то одразу припиняйте чистку.
6
Збийте яєчний білок, додайте в нього чайну ложку молока. Умочуючи в цю суміш ватний диск, протріть малюнок, зроблений олійними фарбами. Потім візьміть м'яку ганчірочку і промокніть картину насухо.
7
Збийте мильну піну. Підчіплюючи її губкою, протріть жирні плями на картині, намальованій маслом. Відразу ж видаляйте мило чистою трохи вологою ганчірочкою і промокайте сухою. Якщо на полотні є тріщинки, то волога йому протипоказана.
8
Змочіть диск з вати перекисом водню і протріть білі місця на картині. Потім відразу ж промокніть їх сухою ганчірочкою.
9
Підберіть для картини нову раму або поновіть стару. Позолочений багет на старих рамах відтирати губкою, змоченою нашатирним спиртом.
10
Зберігайте акварельні малюнки в рамах зі склом. Картини, написані маслом, можна покрити лаком у спеціальних майстернях.
Зверніть увагу
Чистити полотно, написане вугіллям, пастеллю та іншими пігментами, самостійно не рекомендується. Віднесіть таку картину в спеціальну майстерню.
Корисна порада
Картина, написана на полотні, повинна бути туго натягнута на підрамнику. Якщо полотно трохи провис, змочіть чисту губку в теплій воді, добре відіжміть і протріть картину з вивороту. Дайте повністю висохнути на повітрі, не вішайте відразу картину на стіну. Просохлої полотно знову стане натягнутим.