Як відпоїли троянди.

Вам подарували розкішний букет троянд і ви хочете зберегти його красу якомога довше? Це цілком реально. Але недостатньо просто поставити квіти у воду. Прослідкуйте радам професійних флористів - троянди необхідно обробити за всіма правилами. І насамперед, відпоїли страждають від нестачі вологи квіти.
Вам знадобиться
  • - глибока ваза з широкою шийкою або відро;
  • - тонкий папір;
  • - гострий ніж;
  • - аспірин;
  • - цукор;
  • - крізал або «Білизна».
Інструкція
1
Огляньте принесені з магазину троянди . Зніміть з них упаковку і декоративні елементи. Видаліть нижнє листя і шипи, подрежьте занадто довгі стебла. Зріз робіть довгим, під кутом приблизно 45 градусів - це забезпечить гарне харчування для квітів.
2
Наповніть водою глибоку ємність - відро або високу вазу з широкою шийкою. Вода не повинна бути занадто холодною. Краще, якщо вона постоїть у відкритому посудині кілька годин - так з неї випарується шкідливий для квітів хлор.
3
Обережно оберніть головки троянд тонким папером. Помістіть квіти в воду так, щоб стебла разом з листям цілком опинилися під водою. При цьому головки квітів повинні залишитися на поверхні - в воді вони можуть загнити.
4
Залиште квіти на кілька годин в прохолодному темному приміщенні. Мінімальний час відпаювання - три години, але якщо ви плануєте робити з троянд композиції, краще залишити їх у воді на всю ніч.
5
Підготуйте ємності для троянд. Вази повинні бути чисто вимиті, без пилу та сміття всередині. Наповніть їх відстояною, кип'яченою, а краще бутильованого питної) водою.
6
В воду додайте таблетку аспірину для знезараження та запобігання гниття. Для живлення квітів знадобиться цукор - 1 столова ложка на літр води.
7
Вийміть троянди з води, акуратно струсіть краплі, звільніть бутони від паперу. Оновіть зріз квітів, підрізавши стебла гострим ножем навскіс. Негайно помістіть троянди в вазу. Бажано, щоб під водою не було листя і шпильок - вони можуть прискорити порчу води. Щоб квіти простояли якомога довше, міняйте воду щодня, обов'язково оновлюючи зріз стебла.
8
Замість цукру і аспірину можна додати у воду спеціальну добавку для квітів - крізал. Попередньо розведіть його відповідно до рекомендації на упаковці. Добре знезаражує воду і звичайний відбілювач «Білизна», доданий в пропорції - 1 ковпачок на відро води. Ці засоби дозволяють міняти воду у вазах рідше - 1 раз в три дні.