Як скласти мова для захисту.

Судовий процес являє собою поєдинок, в якому одна сторона нападає, а інша захищається. Захищатися доводиться і в цивільному, і в кримінальному процесі, а один з головних тактичних маневрів - сильна мова , виголошена в дебатах. Щоб така мова була переконливою і ефективною, до неї треба готуватися з самого початку судового процесу, відмовившись від легковажної імпровізації на користь ретельного опрацювання.
Інструкція
1
Робіть нотатки на етапі ознайомлення з матеріалами справи: про що згадати, на які обставини звернути особливу увагу суду. Таким чином, вивчивши документи, наявні в справі, ви будете мати основу для тез своїй промові.
2
Напишіть текст вашої мови. Якщо вам важко зробити це до початку судових слухань, складіть, принаймні, детальну схему захисній промові або конспект.
3
Продовжуйте роботу над захисній мова ю в ході дослідження доказів судом: доповнюйте свою мова , вносите в неї необхідні зміни. По ходу судового процесу будуть виявлятися огріхи, допущені позивачем (у цивільному процесі) або державним обвинувачем (у кримінальному процесі) в зборі або оформленні доказів. Включайте вказівки на них в захисну мова .
4
Простежте, щоб у промові були відображені: - Чітка позиція по справі. Не можна заявляти, що «підзахисний крадіжку не скоював, але якщо суд визнає, що здійснював, то покарання слід пом'якшити, оскільки на утриманні у нього є малолітні діти». Цим часто грішать починаючі юристи. В даному випадку необхідно вибрати лише один варіант: або підзахисний не брав участь у скоєнні крадіжки, або брав участь, але у нього є пом'якшувальні обставини. Відсутність чіткої позиції - перший крок до того, щоб справа проіграть.- Факти, на які ви вважаєте за потрібне звернути увагу суда.- Вказівка на докази, що підтверджують ці факти. - Оцінка доказів, на які спирається протилежна сторона.- Ваше бачення справедливого судового рішення у справі, наприклад: «На підставі викладеного, прошу суд відмовити позивачу в задоволенні позову» або «Прошу суд визнати мого підзахисного невинним».
5
Оцініть вашу мова на відповідність таким критеріям, як: - повнота інформації; - дохідливе виклад, переконливість; - лаконічність, відсутність зайвої, захаращують текст інформації.
Корисна порада
Не беріть приклад з адвокатів з американських фільмів: вони в своїй промові, розрахованої на суд присяжних, роблять упор на емоції, а ваше завдання - переконати суддю. Відмінність полягає в тому, що суддя приймає рішення не під впливом емоцій, а на підставі правильно оформлених доказів.