Як намалювати парасольку.

Один з популярних сюжетів картин - осінній пейзаж, що підкреслює красу природи і передавальний світлу печаль, буквально розлиту в повітрі. Це настрій передається, як правило, фігурою людини з парасолькою , самотньо бреде під дощем. Як не дивно, саме зонт таїть в собі труднощі для роботи художника: сувора форма аксесуара сильно спотворюється в залежності від ракурсу. Щоб не відчувати проблеми з цією деталлю на великому полотні, варто повчитися малювати зонт окремо.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу для акварелі формату А4, розташуйте його горизонтально. Зробіть начерк олівцем. Розділіть навпіл всі сторони аркуша, прочертивши вертикальну і горизонтальну осі.
2
Накреслите вісь парасольки. Вона відхилена від центральної вертикалі приблизно на сорок градусів. Відміряйте приблизно третину довжини парасольки зверху і поставте в цьому місці крапку. Тут розташовується спиця. Вліво і вправо від неї необхідно намалювати «хвилі» тканини, натягнутої між спицями. Незважаючи на те що всі сегменти полога однакові за розміром, на малюнку вони будуть виглядати по-різному.
3
Двома зарубками праворуч і ліворуч відзначте ширину парасольки. Вона приблизно на одну п'яту частину більше його довжини. Від точки, що позначає кінець спиці, проведіть дві дуги вправо. Їх довжина однакова, а «вістря» спиць розташовуються один вище іншого в міру руху вправо. Максимально висока точка кожної дуги розташовується по центру.
4
Відрізок такої ж довжини відкладіть вліво. На цій боку кінчики спиць будуть спускатися вниз. Крайній зліва відрізок буде вже на чверть довше інших намальованих. Від крайніх точок з правого і лівого «кінців» парасольки проведіть спускающиеся вниз дуги, які в 2,5 раза коротше інших сегментів. Намалюйте частину купола парасольки, упирається в асфальт. Цей фрагмент дорівнює крайнього лівого, але вигнуть вже не так сильно. Слідом за ним намалюйте дугу, яка на чверть довше попередньої, а потім відрізок, рівний крайнього лівого.
5
Розфарбуйте малюнок аквареллю. Підберіть червоно-рожевий відтінок і змінюйте його на різних частинах купола парасольки. З внутрішньої сторони колір повинен бути темнішим і теплим, з додаванням жовтого. Зовні зонт світліше і холодніше, з блакитними рефлексами. У міру наближення до спиць відтінок полотна також стає більш насиченим. Ручку парасольки зробіть темно-коричневої, не забувши відзначити на ній червонуватий відблиск.
Зонт - винахід древніх східних цивілізацій. Він з'явився в Китаї або Єгипті задовго до початку нашої ери і був покликаний закривати свого власника від сонячних променів. Навіть у своєму російськомовному назві він зберіг первісний зміст: словом zondek голландці називали парусину, яку натягували над палубою для захисту від сонця. Укриватися парасолькою від дощу вперше придумали європейці.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - папір;
  • - фарби і пензель;
  • - кольорові олівці.
Інструкція
1
Зонт ик зазвичай зображують на малюнку в двох варіантах: плоским - вид збоку або об'ємним. Для того щоб зобразити перший варіант, проведіть простим олівцем на аркуші папері півколо. З'єднайте її кінці прямою лінією.
2
Розділіть отриманий відрізок зарубками на чотири рівні частини. Тепер з'єднайте послідовно ці зарубки дугоподібними лініями. Ви намалювали основу парасоля.
3
Знайдіть і відзначте точкою середину зображеної дуги. Проведіть три плавні вигнуті риси від цієї точки до засічкам на прямий внизу. Таким чином ви зобразили лінії, подразумевающие спиці, які складають каркас парасольки.
4
Намалюйте ручку. Для цього проведіть вниз пряму від серединної точки на дузі, через другу зарубку в нижній частині парасольки, на 3-4 см. Закруглите її у кінця, зверху домалює кнопочку. Зітріть зайві олівцеві лінії. Розфарбуйте малюнок.
5
Для отримання об'ємного зображення парасольки намалюйте витягнутий овал. Зверху прірісуйте дугообразную лінію. Звичайний дощової парасолька має конструкцію з восьми спиць, тому розділіть овал на вісім рівних частин.
6
Далі з'єднайте отримані точки дугами. Позначте на поверхні парасольки лінії спиць. Намалюйте ручку, розфарбуйте парасольку різнокольоровими часточками фарбами або олівцями.
Зверніть увагу
Парасолька має набагато більшу кількість спиць, тому якщо ви малюєте саме його, зобразив не вісім, а шістнадцять часточок на поверхні.
Корисна порада
Розмалювати парасольку можна по-різному. Зробіть його смугастим, розмалюйте квітами або виконайте по краю якої-небудь орнамент. Забарвлення буде залежати, насамперед, від характеру вашого рісунка.Дамскій парасольку від сонця розфарбуйте в ніжні, пастельні тони. По обідку намалюйте оборки або мережива. Пляжний же зонт може бути пофарбований в найяскравіші кольори, які зможуть передати на малюнку теплі фарби літа.