Як навчити малювання.

Щоб навчити людину малювати, недостатньо пояснити йому, як зображати той чи інший предмет. Навички необхідно розвивати поступово, збільшуючи складність завдань і охоплюючи всі аспекти малювання.
Інструкція
1
Перш ніж пояснювати ази малюнка, покажіть учневі, як підготувати робоче місце і інструменти. Аркуш паперу потрібно закріпити на мольберті на рівні очей малює. Олівець чи пензель початківець художник повинен тримати не надто близько до кінчика - якщо розділити довжину олівця на три частини, пальці повинні розташовуватися на кордоні нижньої третини інструменту. При цьому рука залишається розслабленої, особливо кисть. Малювати слід, відступивши від мольберта на крок, щоб рука була витягнута, зігнута в лікті зовсім небагато.
2
Поясніть учневі, як потрібно накладати штрих на папір. Попросіть його розділити лист на кілька квадратів зі стороною 5-7 см (лінійка при навчанню малюванню не використовується). Перший квадрат потрібно заштрихувати вертикальними лініями. Після кожного штриха рука повинна відриватися від паперу. Лінії необхідно проводити паралельно один одному на рівній відстані. Сила натиску також повинна бути однаковою. Попросіть учня заштрихувати решта квадрати горизонтальним і діагональним штрихом. Потім нехай спробує зробити «срібний штрих» - прийом, при якому другий шар ліній накладається під кутом 35-40 градусів по відношенню до першого.
3
Наступним вправою стане тренування сили натиску на олівець. Потрібно домогтися того, щоб колір ліній темнів поступово по мірі наближення до протилежної сторони квадрата.
4
Подібним чином «познайомте» вашого учня з аквареллю. Нехай повчиться наносити чистий колір на суху і на мокру папір, змішувати кольору на мокрому аркуші, змішувати основні кольори в палітрі і малювати колірної коло.
5
Надалі потрібно навчитися користуватися цими простими прийомами при зображенні різних предметів, складність об'єктів малювання поступово збільшується. Спочатку учень малює прості геометричні фігури: куля, циліндр, куб. Важливо, щоб він малював з натури - купите гіпсові моделі або використовуйте предмети такої форми (бажано з рівною матовою поверхнею). Ці малюнки виконуються як олівцем, так і аквареллю (одним чорним кольором). Міняючи насиченість кольору і напрямок штриха, учень повинен розібрати по зонам освітленості (тінь, півтінь, світло), навчитися правильно передавати форму та обсяг предмета.
6
Потім навчіть початківця художника працювати з більш складними об'єктами. На малюнках повинні з'являтися овочі, фрукти, предмети побуту (глечики, чайники, пляшки). Намагайтеся використовувати предмети різної форми, кольору, зроблені з різних матеріалів (матові і глянцеві, щільні і прозорі). Їх потрібно малювати як олівцем, так і аквареллю (різними кольорами). На цьому ж етапі починають пробувати нові матеріали для малювання - вугілля, сепію, пастель, гуаш.
7
Навчіть людини малювати драпірування (вішайте будь-яку тканину на кут стола, застеляли нею поверхні, створюючи різноманітні складки) і гіпсові розетки, а потім складайте натюрморти з усіма вивченими предметами. Нехай учень малює їх як в реалістичній манері, так і в декоративному стилі.
8
Щоб навчити зображувати людину, спочатку використовуйте гіпсові моделі частин обличчя, гіпсові голови, потім запрошуйте добровольців, готових позувати для малюнків. Паралельно з цим, користуючись навчальними посібниками з ілюстраціями і фотографіями, вивчайте анатомію людського тіла - будова скелета, розташування і форму м'язів.
9
Поряд із запланованими академічними заняттями учневі буде корисно робити швидкі живі начерки - в кафе, парках і т.д. При цьому не потрібно думати про правильне малюванні, такі ескізи дозволяють швидко схоплювати схожість і розробляти так звану свободу руки (і свідомості), щоб малюнки залишалися живими.
10
Безумовно, на кожне заняття з учнем повинно відводитися певна кількість часу - залежно від складності малюнка на його виконання заплановане від декількох хвилин до декількох годин. Але якщо малювання - це просто хобі для вашого учня, не обов'язково строго стежити за виконанням нормативів, нехай він малює з будь-якою швидкістю в своє задоволення.