Як відкрити навчальний заклад.

Бізнес-план навчального закладу повинен включати безліч нюансів: якість пропонованого освіти, вартість, викладацький склад, оснащення, інноваційну діяльність, стратегію розвитку і т. Д. Крім того, освітня діяльність передбачає обов'язкове ліцензування і наступні періодичні атестації.
Вам знадобиться
  • - статут;
  • - навчальний план;
  • - методичні розробки;
  • - посадові інструкції;
  • - ліцензія Міністерства освіти .
Інструкція
1
У зв'язку з великою організаційно-правової роботи, багато людей вважають за краще відкривати не вузи, а школи та курси. Однак тут теж знадобиться ліцензія. Втім, ліцензія не потрібна, якщо мова стосується індивідуального підприємця. Але в цьому випадку є один мінус - документ про освіту тоді не видається.
2
Навчальний заклад , як всі юридичні особи, зареєструйте в Головному управлінні Федеральної реєстраційної служби. За законом реєстрація повинна зайняти місяць, але в багатьох випадках вона розтягується на більший термін.
3
За реєстрацію приготуйтеся заплатити державне мито і представити реєструючого органу установчі документи. Їх готують в залежності від організаційно-правової форми майбутнього навчального закладу. Перш ніж подавати заяву про реєстрацію юридичної особи встановленої форми завірте його в нотаріуса, а після віднесіть до реєстраційного органу.
4
Після зареєстроване освітня установа ставлять на податковий облік (з присвоєнням ідентифікаційного номера платника податків), а також на облік у позабюджетних фондах - Фонді обов'язкового медичного страхування, Пенсійному фонді, Фонді соціального страхування, державної статистики, де вони отримують статистичні коди.
5
Крім цього, потрібно подбати про видачу ліцензії Міністерства освіти Російської Федерації. Для більш детальної інформації про документи для її видачі, звертайтеся до місцевих органів ліцензування та нагляду. Ліцензія підтверджує право навчального закладу надавати освітні послуги. Без неї навчальний заклад не має право займатися освітньою діяльністю і видавати дипломи про присвоєння кваліфікації.
6
Ліцензії видають на підставі висновку експертної комісії. Крім ліцензії, якщо йдеться про вищий навчальний заклад, знадобиться ще свідоцтво про державну акредитацію, яке підтверджує рівень реалізованих освітніх програм і право на видачу диплома державного зразка. Акредитація проходить кожні 5 років. Подбайте, щоб до свідоцтва було ще додаток, де вказують програми вузу, ступені освіти, кваліфікації і т. Д.
Корисна порада
Реєструйте індивідуальне підприємство або товариство з обмеженою відповідальністю, подавайте заяву в податкову на спрощену систему оподаткування, набирайте штат, робіть рекламу, формуйте групи учнів і починайте займатися улюбленою справою.