Кілька порад по догляду за зубами.

Хто ж не мріє про здорових і білосніжних зубах? Адже ніщо не діє на оточуючих так обезоруживающе, як голлівудська посмішка. Отже, перетворити зуби в ряд перлин досить просто - вам слід всього лише переглянути свій щоденних догляд і засвоїти кілька нескладних рекомендацій.

Природно, найважливішим моментом у догляді за зубами є щоденна ретельна чистка два, а то і три рази в день. Зуби і порожнина рота необхідно очищати після кожного прийняття їжі, так як в теплій і вологому середовищі починають активно множитися бактерії і кислотність, які руйнують зуби і ясна. Крім усього іншого, від чистоти порожнини рота залежить здоров'я всього травного тракту і організму в цілому. Вибирайте щітку помірної жорсткості, але і не занадто м'яку - в першому випадку будуть пошкоджуватися і запалюватися ясна, а в другому - наліт з бактерій так і залишиться на зубах.

Отже, як необхідно чистити зуби? Багато хто звик просто активно проводити по поверхні зубів кілька разів щіткою, безладно спрямовуючи її в різні боки. Насправді передні зуби слід чистити строго зверху вниз, як би "вимітаючими" рухами, а після цього круговими рухами масажувати ясна. Жувальну поверхню зубів варто чистити горизонтальними і круговими рухами, звертаючи особливу увагу на поглиблення всередині зубів.

Обов'язково слід обзавестися флосом - будь-яка, навіть сама ретельна чистка без використанні зубної нитки буде марна, оскільки бактерії продовжуватимуть множитися між зубами, утворюючи карієс і неприємні жовті плями. Флоси бувають як із спеціальних шорстких матеріалів з більш твердими і лескообразнимі кінчиками, так і звичайні ниткоподібні, згорнуті в спеціальний моток. Ви можете вибрати флосс виходячи з власних звичок і зручностей.

В цілому процес чистки зубів повинен займати не менше двох з половиною хвилин - тільки після цього ви можете бути впевнені, що ретельно очистили порожнину рота. Не забувайте про мову - на його шорсткою поверхні також можуть скупчуватися мікроби, які спокійно можуть перекочувати на поверхню зубів. Якщо ваш язик спокійно переносить будь очищаючі процедури, просто чистите його своєю ж щіткою. Якщо він є досить чутливим, обзаведіться для нього окремої, більш м'якою. Також зараз в магазинах можна знайти безліч щіток зі спеціального очисного стороною для мови.

Виберіть м'який і неагресивний ополіскувач для порожнини рота для щоденного використання - занадто агресивний (наприклад, з високим вмістом спирту) ополіскувач може дещо ускладнити ситуацію , порушивши в роті природний кислотно-лужний баланс.