Як перевірити тухле яйце чи ні. Як перевірити курячі яйця порожні вони чи ні.

Часом курячі яйця залежуються в холодильнику, і господиня вже не може згадати, як давно вона їх зберігає. Для того щоб убезпечити свою родину від отруєнь несвіжими яйцями, перед вживанням варто перевірити придатність кожного з них.
Інструкція
1
Візьміть яйце в руку і злегка струсіть його. Якщо воно свіже, то ви не відчуєте особливої тряски всередині шкаралупи. Якщо ж яйце залежалося, то внутрішнє його зміст буде активно переміщатися.
2
Скористайтеся водою для визначення якості курячих яєць. Наберіть прохолодної води в каструлю або глибоку миску, опустіть в неї яйця. Свіжі залишаться на дні в горизонтальному положенні, ті, що лежать в холодильнику тиждень, лежатимуть в воді під нахилом, а несвіжі яйця спливуть на поверхню вертикально. Цей спосіб ґрунтується на тому, що, чим довше лежить яйце , тим більше повітря в ньому збирається. Відповідно, несвіжі курячі яйця тягне на поверхню саме повітря, що скупчилося всередині.
3
Свіжість яйця можна визначити і зовні. Тон свіжих курячих яєць рівний, шкаралупа чиста і трохи блищить. Залежалися яйця матові, білі стають сіруватими або набувають жовтого відтінку.
4
Яйця можна перевірити і при покупці в магазині. Для цього слід скористатися овоскопі - спеціальним приладом для перевірки якості за допомогою їх просвічування. Свіжі яєчні білки повністю просвічуються, при цьому жовток розташовується в центрі. Яйця, що пролежали тиждень або два, теж будуть просвічуватися, але на білку ви помітите невеликі затемнені ділянки. Зіпсовані яйця взагалі не просвічуються.
5
Перевірку на якість можна влаштувати, розбивши яйце на тарілку. При цьому звертайте увагу на білок. У свіжих курячих яєць він пишний, має округлу форму, щільно розташовується навколо жовтка, має два шари - желейний щільний і рідкий зовнішній. Старі ж яйця втрачають подвійність свого білка, розбивши його, ви отримаєте жовток і рідку білкову масу на тарілці навколо.
Корисна порада
Намагайтеся не приступати до приготування страв без перевірки свіжості яєць. Незважаючи на дату на упаковці, варто переконатися в їх придатності, адже знесені ці яйця могли бути за тиждень або більше до розфасовки.