Як зробити дерев'яний паркан.

Кожен дачну ділянку або заміський будинок потребує огорожі. Дерев'яний паркан допоможе не тільки захистити територію від проникнення тварин, непрошених гостей та домашньої птиці. Побудуйте на своїй ділянці екологічно-чистий паркан самостійно, спираючись на деякі поради і правила.
Вам знадобиться
  • - Дерев'яні дошки або панелі,
  • - металеві труби,
  • - штахетник,
  • - шурупи,
  • - петлі.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до установки дерев'яного паркан а, потрібно визначитися зі стовпами, які будуть утримувати всю конструкцію. Вони можуть бути з цегли, металевих труб, залізобетону і дерева. Самий довговічний матеріал - металеві труби.
2
Відстані між опорами має становити 2-3 метри, намагайтеся надійніше закріплювати стовпи, особливо якщо ви хочете побудувати високий паркан . Трубу потрібно вкопувати в грунт якомога глибше - на глибину не менше одного метра. Для цього вам буде потрібно бур, яким потрібно викопати ями, більшого діаметру, ніж самі труби.
3
Після того, як ви викопали всі ями, приступайте до встановлення металевих труб. Порожній простір між трубою і землею засипте битою цеглою або щебенем, засипте піском і гарненько полийте. Якщо ви плануєте будувати масивну конструкцію, в цьому випадку буде краще, якщо ви вільний простір забетоніруете.
4
Для виготовлення садових огорож найчастіше використовують дерева твердих і м'яких порід у вигляді дощок. Кращим матеріалом вважається кедр, модрина або осика. Матеріали з дерева необхідно попередньо підпиляти і обстругати. Для зведення дикої огорожі можна використовувати необроблені дошки і колоди. Деревина повинна бути щільною, міцною, без наявності тріщин і слідів гнилі.
5
По верхньому краю стовпів натягніть міцну мотузку, саме вона допоможе контролювати горизонтальність установки дерев'яних дощок. Прикріпіть до двох поперечних стовпів кожного прогону штакетіни, які необхідно зафіксувати на відстані 20 сантиметрів від нижнього і верхнього зрізу.
6
До штакетіни можна починати кріпити дерев'яні панелі або дошки. Коли вони будуть встановлені, прибийте до кожної панелі першу штакетіну. Залишилося зробити хвіртку аналогічним чином, яку потрібно прикріпити за допомогою залізних петель і шурупів. Не забудьте обробити дерево спеціальним складом, який допоможе зберегти паркан від гниття.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=63pOSaDkBB4
Зверніть увагу
Як зробити паркан. Призначення огорожі або огорожі - відокремити ділянку від вулиці, від сусідніх ділянок, одну господарську зону від іншої. Паркан чи огорожа складається з несучих елементів і обрешітки. Несучі конструкції - це, як правило, стовпи і прикріплюються до них слеги, прожіліни, рамки, дріт і т. П. Обрешітку виконують з рейок, дощок, круглого паркану, жердин, обапола, верболозу, хмизу, а також з цегли, бетону, металу.
Корисна порада
Сьогодні будують паркан з цегли, дерева, бетонних панелей, металевої сітки, природного каменю, профнастилу. Велику роль в сучасному «заборостроении» відіграє бажання зробити забір одночасно і надійним і красивим. Якщо ставити паркан по-старому - коли прооліфенний дерев'яні або металеві стовпи просто закопуються в землю - нерідкі випадки перекосу забірних основ під дією вод і руху грунтів, а по закінченні 5-10 років, як правило, опори забору, перебуваючи в землі, прогнивають, паркан втрачаючи опору нахиляється