Як скласти технічне завдання в будівництві.

За визначенням технічне завдання - це такий документ, який використовується при проектуванні будівлі або якого-небудь іншої споруди. Навіщо він потрібен? Щоб замовник і виконавець будівництва могли краще розуміти цілі і завдання даного заходу. До того ж у спірних випадках технічне завдання допоможе довести правоту тієї чи іншої сторони (в залежності від того, хто винен). От тільки як саме складається такий документ, знають далеко не всі.
Інструкція
1
Перед тим як зберетеся скласти технічне завдання (ТЗ), уважно все перевірте і прорахуйте. Адже в цьому документі мають бути докладно описані технічні вимоги (ті, які пред'являються до об'єкта нерухомості), призначення будівлі, складу документації на спорудження, терміни виконання та інша необхідна інформація.
2
Для початку пропишіть в своєму завданні перелік того, що потрібно зробити. Причому бажано робити це лаконічно, щоб підрядник потім не блукав по сторінках в пошуках головної думки. Так, наприклад, тут ви повинні прописати скільки поверхів буде у вашого будинку, наявність вікон, лоджій, для яких цілей ви плануєте його використовувати.
3
Далі розписувати потрібно докладніше. Можна зробити цілісний текст, а можна структурувати документ у вигляді двухстолбцовой таблиці. В одному з них ви пишіть частину об'єкта (наприклад, підвал). У другому - ретельно розписуєте що б ви там хотіли бачити.
4
Фахівці запевняють обмежень для технічного завдання немає. Тому найкраще вказати всі деталі. Навіть такі, скільки побутової техніки планується (відповідно, багато треба розеток чи ні), перевага за колірною гамою вашого приміщення, по обробних матеріалів, по дизайну, протипожежним вимогам та іншим дрібницям.
5
Обов'язково вкажіть терміни. Адже якщо упустити такий важливий момент, ви можете дуже довго чекати, коли ваше будова буде зведено. До того ж при наявності прописаних термінів в ТЗ простіше буде планувати і спостерігати за ходом робіт.
6
Обов'язково поставте од технічним завдання м дату його складання та завізують його своїм підписом. Ідеальний варіант якщо ваш підрядник теж розпишеться, що ознайомлений з планом робіт та ставляться.
Корисна порада
Не забудьте також докласти до свого технічним завданням підготовлені схеми. Накреслити їх потрібно досить точно, бажано навіть з розписаними мірками. Тобто тут ви повинні чітко вказати скільки і під що місця ви відводите, як розмістити сходи, двері та вікна в приміщеннях.
Вихідним документом для проектування об'єкта капітального будівництва, інтер'єру, конструювання машини, приладу, іншого технічного пристрою, розробки стандартів, інформаційних систем є технічне завдання (ТЗ). Складають такий документ і для проектування сайтів .
Інструкція
1
Зазвичай ТЗ на сайт складається у спільній роботі розробником і замовником сайту. Для складання правильного технічного завдання, постарайтеся чітко і з максимальним рівнем деталізації обговорити з замовником майбутній проект. Це допоможе вам представити ясну картину сайту, який він бажає бачити. У ТЗ повністю повинен бути обумовлений обсяг робіт, який передбачається виконати на етапі розробки. Приймати готовий сайт замовник буде на підставі техзавдання.
2
Технічне завдання повинно складатися з декількох розділів. Почати слід з мети створення сайту і його призначення. Коротко опишіть підприємство замовника: філософію, принципи, область діяльності, займаний ринковий сегмент. Вкажіть, для чого необхідний сайт, сформулюйте мету, яку бажає досягти організація з його допомогою. Детально опишіть цільову аудиторію: стать, вік, уподобання, географічне і соціальне становище користувачів сайту. Уточніть найбільш бажаних відвідувачів: клієнти, реальні і потенційні партнери, покупці інтернет-магазину тощо.
3
Наступний розділ - зміст сайту. Вкажіть у ньому список матеріалів і текстів, які складуть контент сайту, його наповнення. Це можуть бути відомості та статті про компанію, статті про продукцію, фотографії. Всі потрібні для розробки сайту матеріали і тексти, як правило, надає замовник.
4
В розділі, що описує функціонал, вкажіть необхідні вимоги до сумісності сайту з різними браузерами, до його дизайну, можливості редагування інформації та адміністрування сайту. Опишіть спосіб навігації по сайту, передбачивши всі необхідні меню і вкладки. Наприклад, такі: «реєстрація» «новини», «акції», пункт меню «продукція», «каталог», «сервіс», «відгуки про продукцію», «зворотний зв'язок», «запрошення до співпраці» і т.п. Вкажіть, як буде працювати та чи інша вкладка, зі скількох рядків складатися меню, що випадає, на які сторінки приведуть переходи по конкретних посиланнях і т.д. Грамотно складене технічне завдання дозволить чітко уявити, як виглядатиме готовий сайт після запуску, а це прискорить і полегшить процес його розробки.