Як відіпрати плями іржі.

Іржа доставляє безліч незручностей господаркам, адже відіпрати її часом зовсім непросто. Але все ж існує кілька способів позбавлення від її плям, якими варто скористатися відразу ж після їх появи.
Інструкція
1
Використовуйте лимон. Лимонна кислота - відмінний помічник у боротьбі з плямами іржі. Розріжте лимон навпіл і видавіть сік прямо на тканину. Потім проведіть по плямі через марлю або іншу тканину гарячою праскою. З другої половини лимона сік видавіть на ватний диск і після процедури з праскою протріть пляму цим диском. Потім в теплій воді промийте тканину. Пляма має відійти.
2
Лимонний сік можна застосувати і по-іншому. Видавіть його на пляму, зверху насипте поварену сіль (не шкодуйте, вона повинна з гіркою покривати пляма). Залиште тканину з цією сумішшю на ніч, потім змийте водою сіль і виперіть річ, як зазвичай, в машинці.
3
Оцтова кислота - також хороший спосіб вивести іржу. Розведіть у склянці води одну чайну ложку оцтової кислоти, доведіть розчин до стану, що передує кипінню. Опустіть тканину з плямою на 20-30 секунд в гарячий розчин, потім змийте водою. Якщо з першого разу не допомогло, виконайте те ж саме ще пару раз.
4
Використовуйте гидросульфат. Цей метод особливо добре допоможе тим, хто виявив іржаві плями на білих тканинах. Розведіть чайну ложку гідросульфату в склянці води, нагрійте рідину приблизно до 60 градусів. Опустіть тканину на 2-3 хвилини, потім промийте теплою водою.
5
Для кольорових тканин, забруднивши іржею, підійде наступний спосіб. Приготуйте суміш гліцерину, мила і води в співвідношенні 1: 1: 1. Втирайте її в пляма, а через добу ретельно змийте теплою водою.
6
Якщо ви боїтеся зіпсувати тканину, то скористайтеся щадними засобами для виведення плям або ж милом для плям. В обох випадках дотримуйтеся наступних правил: нанесіть засіб на пляму у великій кількості і залиште відмокати на 15 хвилин. Потім потріть руками місце плями як при ручному пранні. Далі відправляйте річ в пральну машину, додавши до порошку плямовивідник. В такому випадку пляма відпирається практично в ста відсотках випадків.