Як пофарбувати шовк.

Шовк вважається одним з найвишуканіших матеріалів. Тому його висока ціна цілком виправдана. Однак ви можете самостійно зробити оригінальну річ, пофарбувати її або нанести красиву розпис. Це дозволить вам не тільки істотно заощадити, але і порадувати себе результатами власної творчості.
Вам знадобиться
  • - шовк;
  • - вода;
  • - мило або спеціальний порошок;
  • - рама для закріплення тканини;
  • - фарби для батика;
  • - праска;
  • - сіль;
  • - оцтова кислота;
Інструкція
1
Поперіть шовк перед фарбуванням. Тканина обробляється спеціальним просоченням, яка забезпечує несминаемость і гладкість поверхні. Але для того щоб фарба рівно лягла на матеріал, захисний шар необхідно змити. Для прання шовку вручну потрібно взяти приблизно відро води і розчинити в ньому 250 г мила. Якщо ви хочете випрати тканину в пральній машині, то майте на увазі, що потрібно використовувати програму делікатного прання і спеціальний порошок.
2
Якщо ви плануєте фарбувати не всю тканину, а наносити малюнок, то для отримання більш чітких меж потрібно прополоскати шовк в солоній воді. Після цього покладіть матеріал на горизонтальну поверхню, щоб не вийшло патьоків, і дайте висохнути природним шляхом. Але майте на увазі, що у цього способу є один істотний мінус - кольору фарби не будуть яскравими. Тому такий рецепт підійде лише для виробів, які будуть виконані в пастельних тонах.
3
Підготуйте барвники. У продажу є спеціальні фарби для батика. Продається також спеціальний резерв, який наноситься на тканину перед фарбуванням. Він дозволить вам відразу ж після роботи змити надлишки фарби гарячою водою.
4
Тепер приступайте до самого фарбування. Якщо ви хочете змінити колір всього виробу, то розведіть фарбу в ємності відповідно до інструкції, зазначеної на упаковці. Потім занурте туди матеріал і розкладіть сушити на горизонтальній поверхні, щоб уникнути патьоків. Якщо ви плануєте нанести малюнок, необхідно придбати спеціальну раму, в якій ви зможете закріпити тканину. Після цього можна наносити розпис. Для того щоб фарба добре закріпилася, обов'язково пропрасуйте матеріал праскою.
5
Після фарбування і сушки матеріалу його знову потрібно прополоскати і замочити на 2 години в відрі води, розведеної столовою ложкою оцтової кислоти. Після цієї процедури полоскати шовк не потрібно.