Як лікувати пронос у кроликів. пронос у кролика.

Одна з найстрашніших напастей у декоративних кроликів - пронос. Як правило, власники не знають, що робити, і просто намагаються поміняти корм, а в результаті тварина гине через два-три дні. А адже правильні дії в самому початку розвитку хвороби дозволяють врятувати тварину зі стовідсотковим результатом.
Вам знадобиться
  • - Аптечна ромашка;
  • - перстач;
  • - кора дуба;
  • - одноразовий шприц;
  • - бавовняні пелюшки;
  • - грілка;
  • - «Байтрил»;
  • - «Байкокс»;
  • - фізрозчин.
Інструкція
1
Визначивши пронос у кролика, відразу ж приберіть з клітки все зайве. Залиште тільки воду і сіно.
2
Ретельно вимийте попку кролика і висушіть не гарячим повітрям з фена. Це необхідно, щоб кролик не зміг знову заразити себе, вилизуючи анальний отвір.
3
Вимийте клітку, на дно постеліть чисту бавовняну тканину. Запасіться змінними серветками і міняйте їх максимально часто. Це дозволить зберегти в чистоті не тільки клітку, але і лапки кролика.
4
Купіть в аптеці суху траву перстачу і заваріть столову ложку в одній склянці окропу. Коли відвар охолоне, влийте кролику в рот 1 чайну ложку. Використовуйте одноразовий шприц без голки, щоб тварина отримала весь обсяг ліки.
5
Заваріть аптекарську ромашку. Давайте кролику світло-жовтий відвар три рази на день по столовій ложці. Робіть це також за допомогою шприца. Лікування ромашкою необхідно продовжувати протягом 10 днів, щоб повністю перелічити кишечник. Навіть якщо пронос пройшов за один день, лікування не можна переривати.
6
Якщо під рукою немає ні перстачу, ні ромашки, а пронос почався вночі, розведіть у воді? частина таблетки активованого вугілля. Потім проспіваємо відваром ромашки протягом 10 днів за схемою.
7
Щоб кролик не мерз, забезпечте підігрів клітини, або покладіть всередину грілку з гарячою водою.
8
Якщо пронос не припиняється за один два дні, можливе настання зневоднення. У цьому випадку насильно вливайте кролику в рот воду. Додавайте до питної води трохи відвару перстачу або кори дуба (приблизно 1 чайна ложка відвару на склянку води).
9
Купіть в ветеринарній аптеці «Байтрил». Для кролика вагою 2 кг розведіть 0,2 мл антибіотика в 1 мл фіз.ррозчину. Вводите ліки підшкірно а районі холки. Відтягніть шкіру пальцями, введіть голку і повільно вводите ліки. Попросіть кого-небудь потримати тварину під час ін'єкцій. Найкраще брати маленький інсуліновий шприц. Ставте уколи тричі на день.
10
Після того як пронос закінчиться, шлунково-кишковий тракт кролика ослаблений і схильний до різних бактеріальних інфекцій. Купіть в ветеринарній аптеці «Байкокс». Розведіть чайну ложку препарату в літрі води і протягом чотирьох днів використовуйте замість питної води. Заливайте розчин прямо в поїлку, він зберігає свою активність протягом 48 годин.
11
Час від часу проводите профілактику глистів, так як глисти теж можуть бути причиною появи пронос а у кролика.
Зверніть увагу
Причиною проносу у кроликів може стати поганий корм, наприклад, зі слідами плісняви, занадто рясне харчування, коли кролик просто не встигає переварити всю їжу або овочі і фрукти у великій колічестве.Часто пронос починається у молодих кроленят просто через стресу, викликаного переїздом. Зазвичай в цьому випадку власники намагаються нагодувати крольчонка чимось смачненьким і провокують розвиток запалення ШКТ.