Як уникнути варикозу.

Варикозне розширення вен - хвороба, через яку страждають багато жінок. Саме вони більш схильні до цього захворювання. Якщо у ваших мам і бабусь спостерігалися хворобливі зміни вен на ногах, то варто звернути увагу на своє здоров'я якомога раніше, і зайнятися профілактикою.
Інструкція
1
Харчуйтеся правильно. Велика кількість вітамінів, мінералів, клітковини, зменшення споживаних жирів і вуглеводів, які не менше півтора літрів води в день - запорука вашого здоров'я, а також допомога венах в їх роботі. Пам'ятайте, що вітамін Е необхідний венах для додання еластичності, вітамін С - для міцності, РР зміцнює стінки судин і клапани.
2
Ходіть пішки. Добирайтеся до роботи своїм ходом, рекомендована норма ходіння пішки - не менше 30 хвилин в день. Тим самим ви допоможете венах перебувати в тонусі для того, щоб доставляти кров вгору до серця проти сили тяжіння.
3
При сидячій роботі вставайте і ходіть по кабінету кожен півгодини по 3-5 хвилин. Намагайтеся сидіти рівно, не переплітаючи ноги - цим ви утрудняєте потік крові. Не навантажуйте ноги - позбудьтеся звички ставити на коліна сумки і саджати дорослих дітей.
4
В обмежених умовах пересування (в літаку, в автомобілі) намагайтеся пити більше рідини, наприклад, воду або чай з лимоном, які розріджують кров. Відправляйтеся в поїздки у вільному одязі, щоб не здавлювати своє тіло, що шкодить роботі периферичних судин. Постарайтеся роззутися і щогодини працювати пальцями ніг.
5
Плавайте. Для профілактики варикозного розширення вен корисне плавання брасом. Під тиском води судини приходять в тонус, що допомагає їм не піддаватися хворобам. Гідроаеробіка набагато корисніше будь-яких інших фізичних занять.
6
Боріться із зайвою вагою. Чим більше ви важите, тим більше навантаження на вени. Дотримуйтеся режиму харчування, займіться спортом. Чи не утрудняйте судинах їх роботу.
7
При почалися проблеми з венами відразу ж почніть застосовувати спеціальну білизну. Його дія заснована на компресійному ефекті. Це можуть бувальщина колготки, панчохи, гольфи, які з силою стягують ноги, допомагаючи підтримувати вени зовні. Врахуйте, що профілактичний і лікувальний білизна відрізняється за силою стягання, тому уточнюйте у продавців, для якої саме стадії хвороби воно призначене.