Як конструювати одяг.

Як ціла наука конструювання одягу з'явилося зовсім недавно. Раніше все це робилося на око. Однак зараз сучасні модельєри намагаються чітко дотримуватися правил конструювання. Адже тільки так можна домогтися того, щоб тільки що зшите виріб добре село по фігурі.
Інструкція
1
При конструювання деталей одягу пам'ятайте, що ваша мета в цей момент - розробити певні креслення, а потім по ним виготовити лекала для розкрою матеріалу. Оскільки зазвичай одяг шиється для масового споживача, а не в одинарному екземплярі, то поставитися саме до етапу конструювання потрібно особливо ретельно. Тому до конструкції одягу пред'являють цілий ряд вимог.
2
Пам'ятайте, що конструкція одягу повинна бути такою, щоб могла відповідати моделі, прийнятої за вихідну, як за силуетом, так і за формою, обробці та іншим елементам. Не забудьте також при конструюванні деталей врахувати той факт, що ваші кінцеві вироби повинні збігатися з конструкцією розмірів. Для цього вам на допомогу прийде звичайний кравецькі сантиметр, щоб ретельно виміряти всі параметри фігури і чітко відобразити її в изготавливаемой конструкції. Не менш важливий фактор, який потрібно враховувати при конструюванні - це комфортність шкарпетки. Головне, щоб одяг був пропорційної, що не перетискають, не була занадто вільної (якщо це не йде врозріз з вихідною моделлю) і т.д.
3
При конструюванні одягу ви можете поєднувати багато різних прийомів. Це можуть бути і суміщення швів, і радіальні надрізи, і поворот креслення на заданий кут, і багато інших. Всі вони забезпечують ідеальну посадку по фігурі для того чи іншого типу виробу. Головне, застосовувати їх до місця. Так, наприклад, суміщення швів необхідно, коли ви не хочете залишати припуски на тканині для обробки швів. Але для такої маніпуляції потрібно дуже чітко уявляти і прорахувати, як будуть деталі вироби кріпитися один до одного. І головне тут - не помилитися навіть на міліметр. Інакше всі виріб може стовбурчитися і зморшки.
4
Звичайно ж, зараз процес конструювання полегшений тим, що дл кожного розмірного ряду є свої стандарти щодо розмірів, фасонів і т.д. Тому залишається тільки вибрати підходящий варіант і працювати з ним. Однак бувають випадки, коли необхідно проявити креативність і застосувати всі свої знання з конструювання.
5
Після того як ви чітко і схематично розрахуєте і подгоните всі деталі на папері, можете приступати до виготовлення лекал, переносу їх на тканину, розкроювання і безпосередньо шиттю.
Корисна порада
Не забувайте при конструюванні вказувати на схемі або розміри, або масштабні позначки. Бажано відзначати какя саме це сторона виробу - лицьова або виворітна, а також поставити відмітки про те верх це чи низ деталі. Полегшите собі роботу і схематично позначте яка деталь з якою має з'єднуватися. Так ви значно заощадите свій час.