Як купити козу.

Якщо ви роздумуєте, чи не купити вам козу , купуйте. Адже вона вживає набагато менше кормів у порівнянні з коровою. Це саме невибаглива в господарстві тварина. Говорити про цілющі якості козячого молока можна нескінченно. Але крім молока коза дає шерсть, пух, м'ясо. Козій гній набагато корисніше в якості добрива для городу, ніж який-небудь інший. Словом, не питайте, яка від кози користь. Користь дуже велика. Головне, правильно козу вибрати.
Інструкція
1
Не варто купувати козу поспіхом на ринку. Краще заздалегідь побувайте на козячої фермі. Тут ви зможете не тільки побачити, в яких умовах утримуються тварини, а й подивитися на батьків. Таке найважливіша якість як удойность залежить від племінної лінії. Вибирайте кізочку з хорошою спадковістю.
2
Потомство племінних кіз від хороших виробників коштує недешево, але це краще, ніж утримувати двох-трьох тварин з посередніми або навіть низькими показниками надоїв. Адже в першу чергу ви купуєте козу заради її молока.
3
Не купуйте кіз від близькоспорідненого змішання. Такі тварини не володіють високою удійності і часто бувають відзначені внутрішнім каліцтвом.
4
При купівлі тварини зверніть увагу на зовнішній вигляд, стан шерсті, реакцію на оточуючих. Стара або хвора коза виглядає пригнобленої, з обвислим животом, шерсть у таких тварин тьмяна і звалялася.
5
Дайте тварині сухар. Молода кізка швидко його згризе, а стара буде довго мусолити в роті і лише потім проковтне.
6
У здорової кози безшумне подих, чистий ніс, яскраві очі і хороша блискуча шерсть.
7
Зверніть увагу на вим'я. Воно повинно бути пружним, мати грушоподібної форми, а соски повинні бути середнього розміру, зручними для доїння. Перевірте соски. Іноді у кіз зустрічаються «сліпі» соски або, навпаки, з подвійним отвором. Будь-які відхилення у формі вимені від норми - привід відмовитися від покупки.
8
почухайте козу між рогів і понюхайте руку. Помічено, що тварина, що не має неприємного запаху, дає більш смачне молоко.
9
Купуючи молоду козу у віці 2-3 місяців, перевірте, щоб вона не була двостатеві. Гермафродитизм у кіз зустрічається нерідко, а чекати від такої тварини високих надоїв не доводиться. Хороша коза повинна мати чітко виражені статеві ознаки, зовні повинна бути «жіночною» і не мати козлиного типу поведінки.
10
Вибирайте більш велика тварина в посліді. Такі кози відрізняються міцним здоров'ям і більш високою молочністю. Кістяк молодих козочек в цілому схожий на кістяк дорослої кози, але ноги у молодняка довші, а головка витонченіше. Занадто крихке на вигляд тварина, з короткими ногами, здається витонченим і мініатюрним, але з віком не стане вашою справжньою годувальницею. Така коза залишиться болючою і кволої.
Корисна порада
Купувати доросла тварина коштує лише в тому випадку, якщо вам терміново необхідно козяче молоко. Найкращий вік для придбаних тварин - два-три месяца.Молодие кози дуже товариські і люблять грати, тому щоб ваші вихованці краще розвивалися і не нудьгували, купіть відразу двох-трьох.