Як знайти синус по таблиці Брадиса.

«Чотиризначні математичні таблиці» Брадиса, незважаючи на велику кількість сучасних засобів обчислення тригонометричних функцій, не виходять з ужитку. З їх допомогою можна швидко знайти потрібне значення, не докладаючи особливих зусиль. Але для цього необхідно навчитися користуватися цими таблицями.
Вам знадобиться
  • - заданий кут;
  • - «Чотиризначні математичні таблиці».
Інструкція
1
Відкрийте «Чотиризначні математичні таблиці. Вони є як у друкованому варіанті, так і в інтернеті. Користуються ними в обох випадках однаково, тільки в книзі потрібно зазирнути в зміст, а на сайті - в меню. Знайдіть главу «Синуси» і відкрийте потрібну сторінку.
2
Подивіться, який кут вам дано. Таблицями Брадиса можна користуватися і в тому випадку, якщо кут дробовий, тобто вимірюється в градусах і хвилинах. Якщо розмір кута дан в радіанах, переведіть його в градуси. Він дорівнює добутку розміру в радіанах, помноженому на відношення 180 ° на коефіцієнт? і виражається формулою? 1 =? * 180 °/?, де? - Величина кута в градусах, а? 1 - в радіанах.
3
У таблиці ви бачите горизонтальні і вертикальні ряди. Подивіться на самий крайній ряд зліва. У верхньому лівому кутку стоїть слово sin, а під ним - стовпчик цифр з позначенням градуса. Це ціле кількість градусів. Знайдіть число, яке відповідає числу цілих градусів в заданому вам вугіллі. Наприклад, вам дано кут розміром 27 ° 18 '. Знайдіть в крайній лівій колонці число 27. Потім у верхньому рядку відшукайте число 18. На перетині потрібних рядка і стовпчика знайдіть потрібне значення.
4
Зверніть увагу на те, що градуси в таблиці йдуть підряд, а хвилини - через шість. Тобто 18 хвилин знайти безпосередньо в таблиці можна, а 19 - ні. Для того щоб знайти синус кута, кількість хвилин якого не кратно шести, існують поправки. Вони знаходяться в правій стороні таблиці. Обчисліть різницю між кількістю хвилин в заданому вугіллі та найближчому, де кількість хвилин кратно 6. Якщо ця різниця становить 1, 2 або 3 хвилини, просто приплюсуйте потрібне значення до останньої цифрі величини синуса меншого кута. Якщо різниця становить 4 або 5, візьміть величину найближчого більшого кута і відніміть від останньої цифри значення першої або другої поправок.