Як навчитися верховій їзді.

Все більшу і більшу популярність набуває кінний спорт. Змагання кіннотників привертають велику кількість глядачів, верхова їзда стає затребуваною не тільки як спорт, але і як чудовий вид відпочинку. Бажання подружитися з конем є у багатьох, але далеко не всі знають, як це зробити.
Інструкція
1
Оберіть кінно-спортивний клуб, де ви плануєте займатися. Основні критерії - це кваліфікація тренерів, рівень виїжджені коней і їх кількість. Важливим чинником стануть доступність манежу для вас і ціна занять. Зверніть увагу і на комфортабельність приміщень: критий манеж, наявність душових і роздягалень зроблять заняття більш приємними.
2
Починайте занять верхової їздою з тренувань з особистим тренером. Тільки в цьому випадку ви гарантовано навчитеся правильній посадці, техніці, основним навичкам поводження з конем. Заняття з досвідченим тренером в манежі найбільш безпечні для початківців. Як правило, перший цикл складається з 10 уроків. Ви навчитеся чистити коня, сідлати її, сідати верхи, рухатися кроком і риссю.
3
Наступні 10 занять можуть проходити як групові. Ці уроки, як правило, присвячують навичкам їзди галопом. Третій цикл з 10 занять присвячують навчанню різним Алюр. Після цього ви можете продовжувати просто їздити верхи на втіху або зайнятися більш серйозним спортом: конкуром, джигитовкой або виїздки.
4
Займайтеся двічі на тиждень протягом трьох місяців. Цього часу достатньо, щоб впевнено почувати себе верхи. Врахуйте, що чим частіше ви їздите верхи, тим швидше прийдуть результати. Заняття повинно тривати не менше тридцяти хвилин. Поступово удлиняйте тривалість уроку до однієї години.
5
Не старайтесь постійно їздити на одній і тій же коні. Кожна тварина має своїми звичками й особливостями. Різні коні можуть мати різну реакцію на одне і те ж ваш рух. Щоб накопичити досвід спілкування з кіньми і не залежати від темпераменту конкретного рисака, їздите на різних конях, особливо в період першого циклу навчання. Слідкуйте за цим самі, не кожен тренер буде звертати на це увагу.
6
Після першого заняття обов'язково прийміть теплу ванну і зробіть масаж. Виконайте кілька вправ на розтяжку внутрішньої поверхні стегон і сідниць. Верхова їзда - це серйозне навантаження, і перший час після занять ваші м'язи будуть дуже сильно боліти.
Зверніть увагу
Починати навчання верхової їзди з самостійних верхових прогулянок на природі не варто. Хоча кінний спорт не відноситься до особливо травмоопасним, кінь - це велика тварина, яка здатна злякатися і скинути вас. Падіння з коня в сільській місцевості, далеко від медичних установ може стати по-справжньому небезпечним.
Корисна порада
Якщо ви не впевнені, що будете довго займатися кінним спортом, не поспішайте купувати спеціальну амуніцію. Для перших занять вам знадобляться зручні штани з плоскими внутрішніми швами (наприклад, джинси) і високі чоботи зі зручним низьким каблуком і неріфленой підошвою. Високу халяву необхідно, щоб захистити ноги від ударів об стремена, а каблук потрібен, щоб тримати хороший упор. На руки надіньте рукавички, щоб не стерти руки об привід, можна найпростіші - бавовняні. Дітей допускають до занять тільки в шоломі. Дізнайтеся, чи можна взяти у вашому клубі напрокат дитячий шолом, щоб не купувати його, поки ви не вирішите, чи стане ваша дитина серйозно займатися.