Що таке процесор.

Процесор (центральний процесорний пристрій або CPU) є основним компонентом апаратної частини комп'ютера. Його можна назвати мозком комп'ютера, так як він виконує всі машинні інструкції.
Інструкція
1
Зовні процесор являє собою мікросхему або електронний блок. Мікропроцесором називається процесор, який представляє собою невелику мікросхему. Багато користувачів ототожнюють між собою процесор і мікропроцесор, але насправді це не так.
2
Микропроцессор встановлюється в спеціальний відсік материнської плати персонального комп'ютера. Від його потужності залежить швидкодія. Для процесора встановлюється система охолодження, яка дозволяє уникати його перегріву.
3
Спеціальні комірки (регістри), які знаходяться в процесорі, служать для розміщення даних і команд, які ці дані використовують. Суть роботи процесора зводиться до наступного. З пам'яті завантажуються необхідні дані і певний набір команд в необхідній послідовності, після чого здійснюється їх виконання. Послідовність команд є програмою.
4
До основних характеристик процесорів відносять швидкодію і розрядність. Швидкодія визначається частотою роботи процесора, вимірюється в мегагерцах і показує, скільки тактів в секунду здатний виконати процесор. 1 МГц дорівнює 1 000 000 тактів.
5
Всередині процесора знаходяться мільйони транзисторів, а також інших електронних елементів. Головним в персональному комп'ютері є центральний процесор, який виконує код програм. Але у кожного апаратного пристрою є свій обслуговуючий процесор. Наприклад, процесор системної шини або процесор відеокарти.
6
За кількістю ядер процесори поділяються на одноядерні і багатоядерні. Багатоядерними називаються процесори, що мають два або більше ядра в одному корпусі або на одному обчислювальному кристалі. Наявність декількох ядер дозволяють прискорити процес виконання додатків, які підтримують багатопоточність.