Що таке принципи.

Як часто доводиться чути висловлювання: «піду на принцип», «справа принципу», «безпринципна особа». Принциповість - поняття, знайоме практично кожному. Але чи доводилося вам відмовитися в його значення?
Інструкція
1
Слово «принцип» походить від латинського principium, що значить «початок», «основа». Згідно тлумачних словників, в російській мові воно має кілька значень. Так, принципом називають основне положення вчення, теорії, соціального устрою. Крім того, це слово позначає особливості роботи або пристрої машин, техніки, різноманітних приладів. Нарешті, принципами є переконання людини, які впливають на його світогляд, ставлення до тих чи інших подій, явищ.
2
Принциповими часто називають тих людей, які точно знають, чого хочуть і без коливань йдуть прямо до наміченої мети. Завдяки твердості і завзятості вони часто досягають кращих результатів, ніж оточуючі. Однак принциповість - не вроджена риса характеру. Переконання формуються під впливом життєвого досвіду: виховання, сприйняття власної особистості, а також інших людей, кола спілкування, невдач і перемог.
3
Але принципи можуть і перешкодити в житті. Жорсткість, впевненість у власній правоті і бажання наполягати на певній точці зору позбавляють людину гнучкості і легкості мислення. Коли необхідно діяти за обставинами, приймати швидкі рішення, базуючись не на власних переконаннях, а на прагненні знайти оптимальний варіант, принципова людина може потрапити в тупик. Коли на одній чаші ваг виявляється благополуччя, успіх і щастя близьких, а на іншій - власна принциповість, він перетворюється на раба своїх життєвих установок.
4
Щоб принципи сковували дії і думки людини, вони повинні бути вироблені самостійно. Дуже часто боязнь відступитися від переконань грунтується не на впевненості у власній позиції, але на страху бути незрозумілим близькими, друзями, колегами, які й нав'язали певні погляди на життя. Однак у випадку, коли принципи є результатом особистого досвіду, людина вільна діяти за обставинами, шукати компроміси і нові рішення.