Що таке патент. Як знайти хто автор винаходу.

Чимало людей вважає, що патентне і авторське право - це одне й те саме. Насправді, різниця між ними така ж, як, наприклад, між мотоциклом і вертольотом. Вони не тільки володіють різними наборами властивостей, але і мають різне призначення.
Інструкція
1
Авторське право охороняє лише сам твір, але не викладені в ньому ідеї. Втілення цих ідей на практиці використанні твору не вважається взагалі - про це в законодавстві сказано прямо. А куди податися тому, хто бажає захистити саме ідею?
2
Відповідь проста - запатентувати. Але зробити це не настільки просто. Якщо авторське право виникає в момент створення твору автоматично, то для отримання патенту необхідно дотримати чимало формальностей, витратити чимало коштів. Якщо перестати вносити мито, дія патенту припиняється достроково. Але навіть якщо її і вносити справно, воно триватиме не більше 20 років. Порівняно з авторським правом, яке триває все життя автора і 70 років після його смерті, це зовсім мало - але ж і винаходи застарівають куди швидше творів.
3
Поки патент діє, втілювати аналогічні ідеї без дозволу правовласника не можна навіть в тому випадку, якщо інша особа додумалися до такої ж ідеї незалежно. Для порівняння, якщо ви незалежно (дійсно незалежно!) Додумалися до ідеї, вже викладеною в іншому творі, охоронюваному авторським правом, порушення не виникає.
4
Патент передбачає відсутність таємності. Ознайомитися з ним має право будь-хто. І в період дії, і після його припинення. Завжди. Недарма він отримав свою назву від французького слова patere - відкривати. Якщо винахідник вирішив засекретити винахід, він не має права його патентувати. Охоронятися воно буде не патентом, а комерційною таємницею. І тоді, якщо хто-небудь додумається до такої ж ідеї незалежно, винахідник засудити його не зможе.
5
У багатьох країнах, включаючи Росію, використання запатентованого винаходу в некомерційних цілях допускається без обмежень, навіть якщо патент ще діє. Це також вигідно відрізняє патентне право від авторського.
6
Механізм патентування має цілу низку позитивних якостей. Але, як і все хороше в цьому світі, нерідко він стає об'єктом зловживань. Існує ряд організацій - так званих патентних тролів - які патентують абсолютно очевидні, хоча й нові ідеї, після чого наживаються на таких винаходах-пустушках. Шкода від патентних тролів полягає не тільки в тому збитки, яких вони завдають в основному малому бізнесу. Адже вони, фактично, своїми діями дискредитують саму ідею патентування.
7
Крім патентів на винахід, існують також патенти на корисну модель і промисловий зразок. Перший діє 10 років, другий - 15. Дія першого з них можна одноразово продовжити ще на три роки, а другого - на десять.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Y6nWrBYVIqE