Як зробити наочний посібник.

При проведенні занять в школі нерідко виникає необхідність в наочних посібниках, покликаних в образній формі продемонструвати досліджуваний матеріал. Зокрема, це стосується абстрактних математичних категорій. Такі посібники дозволяють в максимально доступній формі розглянути питання, досить складні для звичайного засвоєння.
Інструкція
1
Приготуйте найпростіші наочні посібники з предметів навколишнього середовища. Матеріалом для навчання рахунку, дій додавання і віднімання можуть стати зошити, олівці, лічильні палички, гудзики, камінчики і навіть опале листя. Деякі з цих предметів згодом можуть бути використані для ознайомлення учнів з початками геометрії, включаючи прості просторові форми.
2
В якості наочних образотворчих засобів навчання підберіть картини або заздалегідь підготовлені таблиці з зображеннями знайомих дітям предметів, людей, тварин, а також художні листівки, з яких зробіть набори карток зі вставками (аплікаціями). Такі наочні посібники використовуються як рахунковий матеріал.
3
Використовуйте в навчанні різні моделі вимірювальних приладів та інструментів. Це може бути виконаний з картону циферблат годинника з рухомими стрілками, чашкові ваги з важками, моделі заходів (літр, метр і т.д.).
4
Для розгляду геометричних понять виготовте з паперу та картону плоскі фігури та об'ємні моделі тіл (куб, тетраедр, паралелепіпед). Для більшої виразності використовуйте різнокольорову папір або кольорову самоклеящуюся плівку.
5
Для дітей старшого віку виготовте таблиці, що представляють собою текстові та/або числові записи, розташовані у заздалегідь визначеному порядку. Основний принцип побудови таблиць - угруповання разом серій малюнків і схем. Для створення таблиць використовуйте великі аркуші паперу, наклеєні на щільну тканину або картон. Один з можливих видів пізнавальних таблиць - серія «Вимір», в яких можна дати наочне уявлення про основні заходи довжини, площі, ваги і т.п.
6
Для засвоєння рахунку і розвитку відповідних навичок виготовте так званий арифметичний ящик. Найзручніше зробити такий ящик кубічної форми з двома відкриваються стінками. Усередині розмістіть дерев'яні різнокольорові кубики і бруски, рівні за довжиною десяти викладеним в ряд кубиках. Ці елементи використовуються для наочного навчання рахунку і нумерації. Основна перевага такого посібника - наочне відображення співвідношень між основними і розрядними одиницями в десятковій системі.