Чому виникає дефіцит спілкування.

Людина за своєю природою соціальний і живе в колі подібних собі. Звичайно, є особистості, яким не потрібна спілкування з іншими людьми і вони прагнуть залишитися на самоті при будь-якій можливості. Але таких людей - одиниці. Більшість все ж потребує спілкування і відчуває справжній душевний дискомфорт, якщо його недостатньо.
Інструкція
1
Багато людей страждають і відчувають хворобливий стан, якщо їм не приділяють належної уваги. Як правило, такий дефіцит спілкування відчувають ті, у кого погано розвинені навички міжособистісного спілкування, обумовлені низькою самооцінкою, різними комплексами, сором'язливістю. Такий дефіцит може вважатися штучним, насправді він залежить від самої людини. Якщо, працюючи над собою, він зуміє розкріпачитися і придбає комунікативні навички, то нестачі в спілкуванні у нього не буде.
2
Є, звичайно, об'єктивні причини, пов'язані з реаліями сучасності. Дефіцит спілкування можуть відчувати мешканці мегаполісу, у яких просто фізично не вистачає часу на це. Якщо людина витрачає по 3-4 години на день тільки на те, щоб доїхати до робочого місця або з'їздити в магазин за продуктами, у нього вже немає часу не те що поспілкуватися з друзями, але і поговорити з колегами, з членами сім'ї. Виснажливий ритм життя великого промислового центру не залишає людині ні сил, ні бажання, тому звичайне людське спілкування стає дефіцит ом.
3
Іноді людина потрапляє в чужу для нього середовище проживання, де йому просто не з ким перемовитися словом. Якщо це середовище ще й ворожа, то він змушений буде замкнутися в собі. Якщо ті, хто оточує його, не хочуть і не можуть зрозуміти і почути те, що він говорить, чи він сам не хоче зрозуміти інших, то спілкування не вийде.
4
Недолік спілкування може відчувати людина, чия поведінка і спосіб життя налаштовує оточуючих проти нього. Якщо він злий, заздрісний і егоїстичний, якщо доставив багато неприємностей тим, хто був з ним близький, то не дивно, що рано чи пізно він може залишитися один. Спілкування встановлює взаємозв'язок між людьми, об'єднує їх, але якщо з вами не хочуть зв'язуватися і об'єднуватися, то ви, м'яко кажучи, будете змушені випробовувати дефіцит спілкування.