Як очистити сковороду від жиру. Як очистити казан від пригорілого.

Тривале використання сковороди, нехай навіть і акуратне, призводить до того, що на ній утворюється жирний нагар, який не тільки псує зовнішній вигляд кухонного начиння, але і шкодить вашому здоров'ю, виділяючи шкідливі речовини при нагріванні. На жаль, засоби для миття посуду не справляються з застарілим жиром, але не варто зневірятися, адже повернути первісний блиск вашої сковороді можна.
Вам знадобиться
  • - розпушувач тіста;
  • - сіль;
  • - сода;
  • - канцелярський клей;
  • - абразивні засоби;
  • - пральний порошок;
  • - засоби для миття посуду;
  • - засіб для чищення духових шаф;
  • - губки для посуду.
Інструкція
1
Для очищення тефлоновою сковороди налийте в неї води, додайте 2-3 ст.л. розпушувача тіста і поставте на вогонь. Коли вода закипить, зніміть сковороду з вогню і залиште на годину, після чого вимийте її засобом для миття посуду, використовуючи м'яку губку. Сковорода з тефлоновим покриттям дуже зручна у використанні, але вимагає ретельного догляду. При чищенні такого посуду не користуйтеся жорсткими щітками і абразивними засобами, не нагрівайте вище 200 градусів і не ставте гарячу сковороду під холодну воду, інакше пошкодиться антипригарне покриття і користуватися таким посудом вже буде не можна.
2
Сковороди без антипригарного покриття можна очистити абразивними засобами, сіллю, содою і навіть річковим піском, використовуючи жорсткі губки та металеві щітки, але для цього доведеться витратити багато часу і сил. Є більш дієві способи позбутися неприємного жирного шару.
3
Нанесіть на сковороду тонкий шар засобу для миття посуду і залиште на 30-40 хвилин, після чого вимийте її теплою водою, використовуючи жорстку губки. Насухо витріть сковороду . Розпорошите на посуд засіб для чищення духових шаф, приділяючи особливу увагу найбільш забрудненим місцях. Покладіть сковороду у великий поліетиленовий пакет (добре підійде пакет для сміття), зав'яжіть його і залиште на добу. Ретельно сполосніть сковороду теплою водою.
4
У велику металеву ємність покладіть сковороду і залийте її водою. Додайте 50 г прального порошку, 100 г солі, 100 г харчової соди і трохи канцелярського клею. Ємність зі сковородою поставте на вогонь і кип'ятіть, поки посуд не посвітлішає. Очищену сковороду обдайте окропом, а потім вимийте чистою водою. Після такої очистки, в сковороді необхідно прожарити трохи солі, інакше буде пригорати їжа. Замість солі, соди, клею і порошку можна використовувати лимонну кислоту. Знімайте зі сковороди ручки, інакше вони можуть розплавитися.