Як годувати цуценя мопса. Як правильно готувати каші цуценяті мопса.

Якщо хочете, щоб мопс радував вас здоровим зовнішнім виглядом і бадьорістю довгі роки, подбайте про його правильному харчуванні з щенячого віку. Збалансований раціон для собак мініатюрних порід, до яких відносяться мопси, запобігає розвитку захворювань, пов'язаних з нестачею поживних речовин в організмі тварини, дозволяє уникнути розвитку інфекцій та інших проблем зі здоров'ям собаки.
Інструкція
1
Коли принесете маленького цуценя мопса в будинок, перші десять днів годуєте його тим же кормом, який він отримував у колишніх господарів. Зазвичай, цуценят роздають приблизно у віці 8-9 тижнів. Якщо мопсенок отримував готовий промисловий корм, продовжуйте давати його йому, суворо дотримуючись рекомендації, написаної на упаковці. Новий корм вводите поступово, додаючи частинами (почніть з 1/5). Повністю перейдіть на новий раціон через п'ять-сім днів. У такому віці цуценя має отримувати корм не менше 5 разів на день через рівні проміжки часу. З тримісячного віку переводите мопса на чотириразове харчування.
2
Не пропонуйте цуценяті їду зі свого столу, якщо плануєте годувати його домашньою їжею, Готуйте йому окремо. Раціон маленького мопса повинен виглядати приблизно так: перше годування - каша на м'ясному бульйоні, з додаванням овочів і дрібно нарізаного вареного м'яса; друге - молочна каша; третє - сире м'ясо; четверте - сир або кефір. Один раз в тиждень додавайте в їжу мопсенка половину вареного яєчного жовтка. Подбайте, щоб у мисці цуценя завжди була свіжа вода.
3
Кашу для мопса варіть з гречаної крупи, «геркулесу», вівсянки, рису (нечасто, тому що він містить багато вуглеводів). Як правило, цуценя м більше подобається розсипчаста каша. М'ясний раціон може складатися з яловичини, баранини, конини, м'яса індички, курки. М'ясо давайте цуценяті сире (у ньому більше вітамінів) або відварне, головне, щоб воно не було жирним. Ріжте його на маленькі шматочки, спочатку можна подрібнювати до стану фаршу. Один раз в тиждень замінюйте м'ясну порцію нежирної морською рибою (обов'язково відвареної!).
4
Мопси із задоволенням їдять овочі і фрукти. Починаючи з тримісячного віку включіть в щоденний раціон цуценя терту сиру моркву, салат, капусту, шпинат та інші сирі овочі (крім картоплі). Їх можна підмішувати в невеликих кількостях до м'ясної порції.
5
Для профілактики рахіту і нормального росту скелета додавайте в їжу цуценя мінеральні добавки. Їх можна придбати в зоомагазині. Якщо мопсенок привчений харчуватися готовим промисловим кормом, то в цьому немає необхідності, тому такі корми, як правило, містять всі необхідні для розвитку цуценят мінеральні речовини.
6
У міру дорослішання цуценя переходите на триразове (з 7 до 12 місяців), а до однорічного віку - дворазове харчування, зберігши норму денного раціону.
7
Мопси дуже люблять поїсти і рідко залишають їжу в своїй мисці, тому не перегодовуйте цуценя . Надмірне годування сприяє ожирінню собаки, негативно позначається на її здоров'ї в цілому.