Як обробляти рвані рани. чи може бути температура при розірваної рани губи.

Пошкодження цілісності шкіри та м'яких тканин тіла називається раною. Рвані рани можуть утворитися в результаті несподіваного механічного впливу на шкіру і шари, розташовані глибше. Як правило, рвана рана супроводжується слабким або сильним кровотечею.
Інструкція
1
Постарайтеся самостійно зупинити кровотечу способами, придатними для конкретної ситуації. Це зменшить втрату крові і дозволить оглянути рану, щоб визначити ступінь пошкодження тканин. Видаліть залишилися в рані залишки одягу або інших предметів.
2
Можливо, що одягом або зброєю була занесена інфекція всередину. Промийте рану антисептичними препаратами (розчином фурациліну, перекисом водню або слабким розчином марганцю). Можна використовувати велику кількість води. Промивайте рану у напрямку від верхнього краю до нижнього. Робіть все обережно, без натиску.
3
При глибокій рані в деяких випадках дайте людині антибіотик, а при сильному болі знеболюючі ліки. Слідкуйте за температурою тіла, її підвищення сигналізує про наявність інфекції в рані
4
Висушіть місце поранення. Для цього промокніть рану вбираючими серветками; робіть так кілька разів, поки не буде видалена вся рідина.
5
Змастіть краю рани зеленкою або йодом. Ні в якому разі не заливайте розчини безпосередньо в рану: ступінь пошкодження нервових закінчень досить висока, що викликає сильний біль (можливий больовий шок).
6
Накладіть стерильну пов'язку не надто туго, щоб не порушувати кровообіг. Якщо кров просочилася крізь пов'язку, накладіть зверху ще кілька, не знімаючи при цьому попередній шар.
7
У кожному разі доставте пораненого в травмпункт або чергове відділення лікарні для консультації. Можливо, буде потрібно втручання хірурга або накладення декількох швів.
8
Рвана рана може гоїтися до 10 днів (без ускладнень). Протягом цього періоду робіть обробку рани , перев'язки, контролюйте ступінь загоєння і слідкуйте за загальним станом здоров'я пораненого.