Що таке суфікс.

Молодший брат просить пояснити йому, що таке суфікс , і ви відчуваєте сумніви з приводу відповіді? Пора згадати уроки російської мови. Суфіксом називають морфему (значущу частину слова), яка стоїть після кореня і служить для утворення нових слів. Завдання виділення суфікс а в слові здасться легкою, якщо слідувати наступною схемою.
Вам знадобиться
  • Листок паперу, олівець, морфемний словник російської мови для самоперевірки
Інструкція
1
Випишіть на листок потрібне слово, наприклад: космічний. З визначення ми знаємо, що суфікс стоїть після кореня, тому для початку необхідно виділити корінь слова, підібравши однокореневі слова: косм-онавт, косм-одром, мікро-косм, косм-ический (корінь -косм- ). Коренем вважається мінімальна частина слова, що повторюється у всіх однокореневих словах.
2
Тепер знайдіть суфікс , пам'ятаючи про те, що він слідує за коренем: косм-іческого-ий - суфікс -іческ-. Зауважте, що до складу суфікс а не входить закінчення (в даному випадку -ий). Для виділення закінчення змінюйте слово до тих пір, поки не стане ясно, яка частина слова залишається незмінною. Все, крім неї, є закінченням: космічна-ий, космічна-а, космічна Перше, космічна-ого, космічна-ому, космічна-ие і т.д. (Закінчення -ий).
3
Спробуйте знайти слова з тим же суфікс ом і подумайте, яке спільне для даних слів значення цей суфікс може мати. Зауважте також, що в російській мові число суфікс ов обмежена, тому майже всі з них повторюються від слова до слова. Наприклад: косм-іческого-ий, акуст-іческого-ий, артист-іческого-ий, символ-іческого-ий, гігіє-іческого-ий і т.д. Суфікс -іческ- образут прикметник від іменника і має значення притаманності або пов'язаності з тим, що це вихідне іменник позначає (космічний - связинний з Косос, що має відношення до космосу).
Зверніть увагу
В одному слові може бути більше одного суфікса. Наприклад, у слові "діловитість" їх два (-овіт-, -ость-), а в слові "продуктивність" - три (-і-, -тельн-, -ость -). І навпаки, у слові може не бути ні одного суфікса: рука (корінь -рук-, закінчення -а).
Корисна порада
Якщо важко, зверніться до морфемному або словообразовательному словником.