Як міняти масло в коробці ВАЗ.

Кожен автолюбитель рано чи пізно стикається з питанням заміни робочих рідин в своєму автомобілі. Коли мова, йде про заміну масла, то мається на увазі або масло в двигуні або в коробці передач.
Вам знадобиться
  • ключі на "10" і "17", ємність для відпрацьованого масла, воронка, викрутка.
Інструкція
1
При експлуатації коробки передач вітчизняних автомобілів використовується трансмиссионное масло . Періодичність заміни такого масла становить пробіг в 75 тис. Км. Візьміть ключ на «10» і відверніть їм гайки кріплення захисту двигуна, розташовані під переднім бампером. Після цього відкрутіть викруткою два болти кріплення захисту, які знаходяться ближче до салону (в районі ніг водія і переднього пасажира).
2
Зніміть захист, поставте ємність, в яку буде зливатися відпрацьований масло під зливний отвір коробки передач. Цей отвір знаходиться в нижній частині коробки поруч з приводом лівого переднього колеса.
3
Ключем на «17» відверніть пробку зливного отвору коробки і злийте відпрацьоване масло . Будьте уважні! Пробка знаходиться під тиском, і може легко впасти в підставлену для масла ємність, а витягти її звідти буде проблематично. Після того, як старе масло зіллється повністю, загорніть пробку назад. Поставте на місце захист двигуна, прикрутивши її відповідними гайками і болтами.
4
Витягніть з коробки передач масляний щуп. Він повинен розташовуватися в її верхній частині, протріть його ганчіркою для того, щоб використовувати при вимірах рівня масла. Потім, вставте в заливний отвір воронку і залийте нове трансмісійне масло . У коробки передньопривідних автомобілів вітчизняного автопрому, згідно з технічними характеристиками, поміщається 3,3 літра олії. Тут необхідно враховувати, що в коробці залишається ще трохи старого масла, приблизно 0,3 літра.
5
Заливайте масло трохи вище (приблизно на 5 мм) відмітки «max» на масляному щупі, який ви витягли раніше. Доведеться почекати 2-3 хвилини, поки масло стече в картер коробки передач.Для перевірки рівня масла використовуйте щуп і при необхідності долийте масло до необхідної позначки. Не забудьте поставити на місце захист двигуна.