Як побудувати зимовий сад.

В останні роки будівництво зимових садів стають все більш популярним. Зимовий сад може стати гідною прикрасою практично будь-якого будинку. Однак, щоб сад приносив вам радість і користь, необхідно правильно побудувати і обладнати його. Конструкція саду досить складна, і якщо ви не впевнені у своїх силах, рекомендується звернутися за допомогою до професійних інженерам і дизайнерам.
Інструкція
1
Зробіть проект зимового саду. Слід врахувати, що загальна площа приміщення повинна складати як мінімум 15-20 кв.м, а висота - 2,7 м.
2
Визначте місце розташування. Сади можуть бути виконані у вигляді прибудов до будинку, розташовуватися на даху або зводитися окремо, як оранжереї.
3
Визначте функції саду і час його експлуатації. Зимовий сад може бути сезонним - холодним - або цілорічним, з постійно підтримуваної температурою. Продумайте планування приміщення. Виділіть основні функціональні зони - прохід, зона відпочинку, місця розташування рослин.
4
Виконайте всі необхідні розрахунки. Врахуйте снігові і вітрові навантаження, вага і міцність конструкції та інші необхідні фактори.
5
Оберіть матеріали для будівництва і внутрішньої обробки. Конструкція зимового саду зазвичай складається з каркаса і склопакетів. Для каркаса можна використовувати дерево, ПВХ, сталь, алюміній або поєднання цих матеріалів. Найбільш популярними є алюмінієві профілі. Вони жорсткі, легкі, довговічні і не вимагають спеціального догляду. Цей матеріал вважається практично незамінним при зведенні криволінійних каркасів.
6
Особливо серйозні вимоги висувають до міцності і товщині скла, використовуваного при зведенні зимового саду. Саме скла забезпечують теплоізоляцію і захищають рослини. Як правило, для скління зимового саду, використовуваного протягом всього року, використовують склопакети із стеклами триплекс.
7
Підлогове покриття зимового саду рекомендується виконувати з керамічної плитки - вона зручна в експлуатації і під неї, при необхідності, можна прокласти систему підігріву - тепла підлога.
8
Ретельно продумайте системи освітлення, опалення та вентиляції. Слід знати, що незалежно від типу вашого зимового саду, при його будівництві повинна бути передбачена природна вентиляція - спеціальні фрамуги, розміщені таким чином, щоб забезпечити безперервну циркуляцію повітря, не створюючи при цьому протягів.